reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

06 2015

Huczne obchody 170-lecia kolei warszawsko-wiedeńskiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Huczne obchody 170-lecia kolei warszawsko-wiedeńskiej - Grodzisk News


Wczorajsze obchody kolejowego jubileuszu były w Grodzisku niezwykle huczne ? deptak zamienił się w jarmark produktów regionalnych, a przydworcowa okolica zachęcała muzyką oraz atrakcjami ?z tamtych lat?.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na obchodach w centrum Grodziska od samego początku zjawiły się tłumy. Tysiące mieszkańców Grodziska i okolic przyszło, aby nie tylko zakupić coś na jarmarku, czy posłuchać muzyki, ale również zobaczyć wyremontowany dworzec (hol z kasami był dostępny dla mieszkańców), a także przejście podziemne, które za kilka tygodni ma zostać otwarte.

W uroczystościach udział wzięli m.in. goście z zaprzyjaźnionego austriackiego Weiz, z Litwy, obecny był także polityk Janusz Piechociński oraz były prezes PKP Andrzej Wach. Zgromadzeni obejrzeli pomnik kolejarza, który został wczoraj uroczyście odsłonięty, a także zabytkowy parowóz Px48, ustawiony przed dworcem. Mieszkańcy mogli bliżej przyjrzeć się również innemu zabytkowemu pojazdowi, był to wagon silnikowy EN80 wystawiony przez Warszawską Kolej Dojazdową przy przystanku Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Chętni mogli również przejechać się bicyklem, czy specjalną kolejką miejską, zrobić zdjęcie z kolejarzami ubranymi w mundury sprzed lat, a także posłuchać muzyki w wykonaniu zespołu Andrzeja Cierniewskiego.

Poniżej obszerna fotogaleria z uroczystości. Fot. GrodziskNews, Piotr Antos oraz Mariusz Kordel.

...
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Impreza była naprawdę dobra. Cytując klasyka "mają rozmach..."
GrzesiuHa


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.