21 01 2020

Grodziskie spotkanie z Miłką Raulin

21.01.2020, godz.: 12:45
Grodziskie spotkanie z Miłką Raulin
fot. GrodziskNews

Do Grodziska zawita Miłka Raulin, dziesiąta, a zarazem najmłodsza Polka z Koroną Ziemi. – To będzie spotkanie na szczycie, podobnie jak zeszłoroczna wizyta Denisa Urubki – zapowiadają organizatorzy.

A wydarzenie, które odbędzie się 5 lutego o godz. 18.00 w Mdiatece, organizuje grodziska biblioteka wraz z ośrodkiem sportu i rekreacji. – Miłka Raulin to szczęśliwa mama trzynastoletniego Jeremiego, wierzącą, że gdy zostaje się rodzicem, nie trzeba rezygnować ze swoich pasji. Z wykształcenia i zawodu magister trakcji elektrycznej. Z zamiłowania podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa (pilot III klasy szybowcowej) i motocrossu. Od 2019 roku taternik, fundatorka i prezes Fundacji Wykrzyknik przeciwdziałającej mobbingowi i dyskryminacji. W maju 2018 roku została dziesiątą i najmłodszą Polką z Koroną Ziemi, a tym samym pierwszą gdynianką i Kaszubką – przybliżają sylwetkę Miłki Raulin organizatorzy.

A o cym będzie na spotkaniu? – Siła Marzeń – Korona Ziemi to siedmioletni projekt, który zakończył się zdobyciem Everestu (22 maja 2018) – ostatniej góry w górskiej Koronie

Ziemi. Siła Marzeń to opowieść o pasji do gór, podejmowaniu wyzwań i przekraczaniu granic ludzkich możliwości. To inspiracja do niepoddawania się przeciwnościom i twardej walki do końca o to w co wierzymy. W trakcie prelekcji opowiem o trudnościach, które musiałam

pokonać, by zdobyć Koronę Ziemi. Ale przede wszystkim opowiem ciekawostki z poszczególnych wypraw. O dzikiej Papui Zachodniej i nielegalnym przekraczaniu największej odkrywkowej kopalni złota, o wyprawie na zimną Alaskę, gdzie temperatury spadają do minus 45 stopni Celsjusza/ O odległej i niedostępnej Antarktydzie, na którą dostałam się lecąc w…. luku bagażowym oraz o ostatnim wyzwaniu, jakim była wspinaczka w strefie śmierci na najwyższą górę świata: Mount Everest – powiada sama zainteresowana.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata