18 07 2020

Grodziski targ staroci wstrzymany

18.07.2020, godz.: 10:50
Grodziski targ staroci wstrzymany
fot. Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Do redakcji napływało w ostatnim czasie sporo pytań od mieszkańców Grodziska o to, czy targ staroci normalnie odbywający się w każdą niedzielę, zorganizuje się także w tę najbliższą. Okoliczności jednak nie są normalne i już wiadomo, że z targu w niedzielę nie skorzystamy.

Targ staroci to rodzaj kiermaszu, na którym można kupić przeróżne rzeczy, którym upływający czas nadał wyrazistego charakteru. Znajdziemy na nim książki, płyty, obrazy, lustra, świeczniki, wazony oraz wszelakie bibeloty cieszące oko; są ubrania w stylu, a nawet przedmioty z II wojny światowej. Nie brakuje starych mebli, zegarów różnego typu i wielkości, porcelany oraz dawnych przedmiotów codziennego użytku, jak żelazka z duszą, ręczne młynki, moździerze kuchenne, lampy naftowe).

Miłośnicy numizmatyki mogą cieszyć się na ogół stoiskami z monetami oraz banknotami. Oprócz typowych „staroci” można również zakupić ubrania dziecięce oraz kwiaty i zioła. Na miejscu zawsze można było też coś zjeść i napić się herbaty, kawy.

Grodziski magistrat poinformował jednak wczoraj, że w związku z koronawirusem targi staroci będą wstrzymane do odwołania.

– Z uwagi na utrzymującą się pandemię i wzrost zachorowań organizowanie Targów Staroci jest wstrzymane. Ponowny termin otwarcia opublikowany zostanie na stronie ZGK i urzędu miejskiego – poinformował magistrat na Facebooku.

💬︎ 6

Dodaj Komentarz

6 odpowiedzi na “Grodziski targ staroci wstrzymany”

 1. dexter pisze:

  Czyli targ staroci na powietrzu zamknięty , ale kino działa normalnie. Ma to sens :)

 2. Anonim pisze:

  Bzdura !!!

 3. Krzysiek pisze:

  Ciekawe jest to , że na sobotnim targu, który odbywa się w tym samym miejscu, przewija się ogromna liczba ludzi. Bez maseczek. Gdzie jest Staraz Miejska i Policja. A Starocie, gdzie ludzi jest o wiele mniej – nie. Gdzie logika.

 4. Tomik pisze:

  Jest logika bo na targi staroci zjezdzaja sie handlowcy z calej polski. To duze ryzyko zarazenia

 5. Jurek Ogorek pisze:

  Ktoś tu pyta o logikę…decyzja jest tak idiotyczna, ze decydujący są niespełna rozumu. To jedno jest logiczne :)

 6. Efena pisze:

  Jedno co chcą uzyskać to zniszczyć dokumentnie konkretne podmioty gospodarcze, bo żadnej logiki tu nie ma. W Biedronkach, Lidlach i innych przestrzeniach życia codziennego tłumy aż piszczy. Przed weekendem stoją sobie na głowach tak im się spieszy i nikomu to nie przeszkadza a jarmark na którym działają małe podmioty gospodarcze to pozamykać mimo że organizowany jest na wolnym powietrzu. Skandal!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.