16 02 2019

Grodziski Bieg Par w Opypach już w niedzielę

16.02.2019, godz.: 08:15
Grodziski Bieg Par w Opypach już w niedzielę
fot. Biegi Grodzisk

Z okazji walentynek, 17 lutego w Opypach, odbędzie się kolejna odsłona Grodziskiego Biegu Par. Prócz par, pobiegną jednak także osoby niemające drugiej połówki, entuzjaści nordic walkingu oraz dzieci.

Założenie zawodów głównych jest proste: biegniemy w parach, trzymając się za ręce. Pary będą miały do pokonania jedną pięciokilometrową pętlę, aby ukończyć rywalizację, uczestnicy biegu par będą musieli zmieścić się w limicie czasu (60 minut) oraz przekroczyć linię mety, trzymając się za ręce. W tym roku jednak organizatorzy pomyśleli także o singlach. Ci entuzjaści biegania mogą zgłaszać się do rywalizacji również na dystansie 5 kilometrów. Kolejna konkurencję towarzyszącą nazwano „Biegiem miłości” – na dystansie kilometra. Na „piątkę” zmierzą się też zawodnicy używający sprzętu do nordic walkingu.

A to nie koniec. Sił w biegach odpowiednio na 200 i 400 metrów oraz na kilometr będą mogli spróbować dzieci i młodzież urodzeni w roku 2004 lub później.

Organizatorzy spodziewają się łącznie ponad 200 zawodników.

Warunkiem udziału w imprezie jest przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w zawodach lub złożenie oświadczenia o zdolności do udziału w biegu na własną odpowiedzialność. Osoby poniżej 18. roku życia muszą mieć zgodę na start od rodzica lub prawnego opiekuna.

Aby wziąć udział w biegu, należy zgłosić się za pośrednictwem strony internetowej organizatora (TUTAJ). Opłata startowa wynosi 40 zł dla biegów na 5 km oraz 20 zł dla biegu na dystansie 1 km oraz 200 i 400 m.

Impreza odbędzie się 17 lutego przy ul. Paprociowej w Opypach.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata