TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

01 2022

Grodziska straż pożarna: Usuwanie skutków nawałnicy potrwa do soboty


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KP PSP Grodzisk Maz.Grodziska straż pożarna: Usuwanie skutków nawałnicy potrwa do soboty - Grodzisk News


Strażacy z powiatu grodziskiego wciąż mierzą się skutkami nawałnicy jaka przeszła nad regionem w poniedziałek. Wichura łamała drzewa, a częstokroć wyrywała je z korzeniami, zrywała dachy i linie energetyczne. Strażacy realizują interwencje dotyczące łącznie 240 zdarzeń. Prace mogą potrwać jeszcze do soboty.


Choć minionej nocy też dość mocno wiało, to nowych zgłoszeń nie przybyło zbyt wiele. – Do wczorajszego wieczora mieliśmy 240 interwencji, dziś jest ich między 240 a 250. Oznacza to, że przede wszystkim wciąż walczymy ze skutkami poniedziałkowej nawałnicy – wyjaśnia asp. Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Stefaniak podkreśla, że strażacy z powiatu pracują pełną parą. – Ze względu na dużą liczbę zdarzeń związanych z wiatrołomami potrzebowaliśmy wsparcia z sąsiednich powiatów, tamtejsze jednostki użyczyły nam podnośników, bo naszych było za mało. Teraz kiedy jest ich więcej prace idą szybciej, ale i tak potrwają zapewne do soboty włącznie – zaznacza rzecznik grodziskiej straży pożarnej.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.