TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

07 2021

Grodzisk remontuje kanał deszczowy. Koniec zalewania ul. Montwiłła?


Grodzisk News


Grodzisk remontuje kanał deszczowy. Koniec zalewania ul. Montwiłła? - Grodzisk News


W tym roku wraz z burzami i ulewnymi deszczami powrócił problem zatapiania ulicy Montwiłła w rejonie skrzyżowania z ul. Sienkiewicza w Grodzisku. Wielokrotnie powracaliśmy do tematu i najwyraźniej nie był to głos wołającego na puszczy. Magistrat poinformował bowiem, o rozpoczęciu prac mających poprawić przepustowość kanału deszczowego.


reklama Grodzisk mazowiecki

Ta informacja pozytywnie zaskakuje, tym bardziej że jeszcze niedawno burmistrz Grzegorz Benedykciński przyznawał, że „aby położyć kres zalewaniu ul. Montwiłła konieczna jest przebudowa kanału w ul. Sienkiewicza. A jest to bardzo duża i poważna inwestycja, którą będziemy musieli zaplanować w centrum miasta”.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Okazuje się jednak, że Grodzisk znalazł sposób, by poprawić sytuację na Montwiłła. – Rozpoczęły się prace rewitalizacyjne związane z udrożnieniem kanału deszczowego, co pozwoli na likwidację wody zbierającej się na skrzyżowaniu ul. Montwiłła i ul. Sienkiewicza – poinformował magistrat na Facebooku.

– Grodziski ZWiK znalazł odpowiednie rozwiązanie problemu, które zostanie zastosowane również w innych miejscach na terenie gminy, gdzie na ulicach powstają kałuże – dodał.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Fajnie super,tylko na tej ulicy problem się nie kończy.Ul Rembeka co opad deszczu,to patrzymy na rowy melioracyjne,które znów są pełne liści i gałęzi.Juz mieszkańcy sami udrażniają kanały gdy są pełne wody , niestety ale tutaj nikt nie ma pomysłu żeby poprawić ten problem.. Wystarczy kostka ażurowa i systematyczne czyszczenie.No ale chyba to za poważna inwestycja dla gminy.Pozdrawiamy mieszkańcy.

Zico76
15-07-2021 15:44

Ta gmina - a raczej jej władze - Ziemia Grodziska - dobrze radzi sobie z realizacją hasła "żeby kolesiom żyło się lepiej" i w przypadku krytyki "jak się nie podoba, to się wyprowadź - rządzimy tu 25 lat i wolno nam wszystko, obsadziliśmy nawet każde stanowisko ciecia w tej gminie i powiecie, wielu zależy żeby nic tutaj w kwestii władzy się nie zmieniło". Dobrze wychodzą też puste obietnice, wieczne podnoszenie podatków lokalnych i opłat za śmieci.

Krzysztof
15-07-2021 18:03

To może burmistrz zdecyduje się również na zrobienie ulicy Pułaskiego? Połowa ulicy jest notorycznie zalana

Kasia
15-07-2021 18:23

pokaż wszystkie komentarze (6)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.