TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

03 2024

Grodzisk kontra dziki. Trwa kampania informacyjna dla mieszkańców


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Czytelnik 1 - Grodzisk News


Nadchodząca wiosna oznacza, że coraz częściej będzie można spotkać dziki wychodzące z terenów leśnych, przy drogach i zabudowaniach. Grodzisk uruchomił w związku z tym kampanię informacyjną dającą mieszkańcom wskazówki, jak postępować z tymi zwierzętami.


Grodziscy strażnicy miejscy notują coraz więcej zgłoszeń dotyczących pojawiania się dzików w mieście. Najczęściej w miejscach gdzie jest większy dostęp do pożywienia. Dlatego chcąc zmniejszyć ryzyko pojawienia się dzików należy utrzymywać czystość i porządek na terenach swoich nieruchomości, wyrzucać żywność tylko w miejscach do tego przeznaczonych, kosze na śmieci w okolicy gospodarstw domowych powinny być zamykane, aby dzik nie mógł się do nich dostać i nie wyczuł zapachu pożywienia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tego też między innymi dotyczy kampania informacyjna prowadzona w Grodzisku. Urzędnicy przypominają w niej także jak się zachować gdy spotkamy dzika.

Przede wszystkim nie należy do niego podchodzić, ale także nie straszyć i nie dokarmiać. Ważne jest także spokojne zachowanie, bez paniki – trzeba po cichu i powoli się oddalić. Tym większą ostrożność należy zachować, gdy spotkamy na swej drodze lochę z młodymi.

– Dziki nie są agresywne. Atakują, gdy czują się zagrożone, sprowokowane lub są ranne – przypominają twórcy grodziskiej kampanii. Proszą również by dzwonić do straży miejskiej, gdy dziki podchodzą zbyt blisko i stanowią zagrożenie. Telefon: 986; 22/755-54-31.

Grodzisk kontra dziki. Trwa kampania informacyjna dla mieszkańców - Grodzisk Newsfoto: Czytelnik


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.