TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

05 2024

Ostatni dzwonek na dostosowanie reklam w Grodzisku. W przeciwnym razie grożą kary finansowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: krajobraz.grodzisk.plOstatni dzwonek na dostosowanie reklam w Grodzisku. W przeciwnym razie grożą kary finansowe - Grodzisk News


Już tylko do 11 maja grodziscy mieszkańcy i przedsiębiorcy mają czas a dostosowanie szyldów i reklam na budynkach oraz reklam wolno stojących do przepisów miejskiej uchwały krajobrazowej. Za spóźnienie gmina będzie musiała naliczać kary pieniężne.


Przypomnijmy. W maju 2022 roku weszła w życie grodziska uchwała krajobrazowa mająca uporządkować przestrzeń publiczną w gminie i doprowadzić do usunięcia nielegalnych i nieestetycznych reklam. Inne muszą być dostosowane do wymogów. Do 11 maja 2023 był czas na usunięcie  tablic reklamowych i urządzeń reklamowych, sytuowanych na ogrodzeniach (głównie chodzi o banery) oraz na nieruchomościach, na których znajdują się zabytki nieruchome, ujęte w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Grodzisk Mazowiecki (w tym w rejestrze zabytków nieruchomych Województwa Mazowieckiego).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Niedostosowanie się do zapisów uchwały będzie skutkowało wymierzeniem przez gminę kary pieniężnej. Wynika to wprost z zapisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Kara zależna jest od wielkości reklamy. Stawka wynosi jednak 108 zł za każdy metr kwadratowy dziennie.

–Zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Kształtowania Przestrzeni Publicznych Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim – tel. 22 463 46 09, 22 755 55 34 wew. 251, e-mail: krajobraz@grodzisk.pl. Urzędnicy udzielą wszelkich informacji i rozwieją ewentualne wątpliwości dotyczące przepisów uchwały – mówią urzędnicy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Szkoda, że deweloperką mogła się rozwijać w Grodziskiej gminie bez obostrzen.

Andrzej
08-05-2024 16:10
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.