reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

05 2022

Gminy z regionu z dofinansowaniami na rozbudowę obiektów sportowych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayGminy z regionu z dofinansowaniami na rozbudowę obiektów sportowych - Grodzisk News


Samorząd Mazowsza przeznaczy 3,7 mln zł na realizację 14 inwestycji związanych z infrastrukturą sportową w zachodniej części województwa. Kilka z nich pojawi się też w naszym regionie.


Już niebawem w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022” powstaną nowe boiska, pumptracki czy korty tenisowe. – Głównym założeniem tego programu jest tworzenie atrakcyjnych miejsc, które przyciągną i zachęcą młodzież, dzieci i rodziców do aktywności fizycznej czy rozwijania talentów sportowych. Widać, że zapotrzebowanie na takie miejsca jest ogromne. Do tej pory w całym regionie wybudowaliśmy lub zmodernizowaliśmy już ponad 500 obiektów sportowych, a kolejnych 189 otrzymało dofinansowanie w tym roku – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W regionie warszawskim zachodnim wsparcie w wysokości ponad 3,7 mln zł trafi na realizację 14 inwestycji.

Są wśród nich budowa obiektów małej architektury przy ul. Lipowej w Nadarzynie w formule zaprojektuj i wybuduj – 242,9 tys. zł; modernizacja Zespołu Boisk przy ZSO w Brwinowie – 300 tys. zł; budowa ogólnodostępnej strefy rozwijania czynnej aktywności fizycznej i rekreacji na terenie gminy Błonie – 258,7 tys. zł.

Maksymalne dofinansowanie projektu nie przekracza 300 tys. zł. Inwestycje będą zrealizowane najpóźniej do 31 grudnia.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.