TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

26

05 2022

Gminy z regionu z dofinansowaniami na rozbudowę obiektów sportowych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayGminy z regionu z dofinansowaniami na rozbudowę obiektów sportowych - Grodzisk News


Samorząd Mazowsza przeznaczy 3,7 mln zł na realizację 14 inwestycji związanych z infrastrukturą sportową w zachodniej części województwa. Kilka z nich pojawi się też w naszym regionie.


Już niebawem w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022” powstaną nowe boiska, pumptracki czy korty tenisowe. – Głównym założeniem tego programu jest tworzenie atrakcyjnych miejsc, które przyciągną i zachęcą młodzież, dzieci i rodziców do aktywności fizycznej czy rozwijania talentów sportowych. Widać, że zapotrzebowanie na takie miejsca jest ogromne. Do tej pory w całym regionie wybudowaliśmy lub zmodernizowaliśmy już ponad 500 obiektów sportowych, a kolejnych 189 otrzymało dofinansowanie w tym roku – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W regionie warszawskim zachodnim wsparcie w wysokości ponad 3,7 mln zł trafi na realizację 14 inwestycji.

Są wśród nich budowa obiektów małej architektury przy ul. Lipowej w Nadarzynie w formule zaprojektuj i wybuduj – 242,9 tys. zł; modernizacja Zespołu Boisk przy ZSO w Brwinowie – 300 tys. zł; budowa ogólnodostępnej strefy rozwijania czynnej aktywności fizycznej i rekreacji na terenie gminy Błonie – 258,7 tys. zł.

Maksymalne dofinansowanie projektu nie przekracza 300 tys. zł. Inwestycje będą zrealizowane najpóźniej do 31 grudnia.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.