reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

25

11 2014

Gmina się kanalizuje


Grodzisk News


Gmina się kanalizuje - Grodzisk News


Dzięki dużemu dofinansowaniu unijnemu w Żabiej Woli oraz jej ościennych miejscowościach powstaje kanalizacja sanitarna. ? Jak do tej pory wybudowaliśmy około 20 km sieci, a będą kolejne ? zaznaczają pracownicy żabiowolskiego magistratu.


REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Gmina realizuje projekt unijny, który pozwoli uporządkować kwestie gospodarki wodno-ściekowej na jej terenie. Prace toczą się etapowo od 2010 roku i są realizowane przez czterech wykonawców wyłonionych w przetargach. Nowa sieć wraz z oczyszczalnią powstała już w miejscowości Żabia Wola. Skanalizowane są lub wkrótce zostaną też wsie Huta Żabiowolska, Józefina, a także część Osowca i Wycinek Osowskich. ? Do tej pory wybudowaliśmy i odebraliśmy 13 kilometrów kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalnię ścieków. Do nowo wybudowanej sieci swoje gospodarstwa przyłączyło już około 500 mieszkańców ? mówi Agnieszka Karkulak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Gminy w Żabiej Woli. ? Kolejnych siedem kilometrów już zostało wybudowanych, ale nie oddaliśmy jeszcze do eksploatacji ? dodaje.

Urzędnicy rozstrzygnęli już przetarg w ramach którego powstanie kolejny fragment sieci kanalizacyjnej. ? Mamy do wybudowania w Józefinie jeszcze około 1600 metrów sieci sanitarnej. W przyszłym roku zaś planujemy także rozbudowę sieci wodociągowej ? zaznacza Agnieszka Karkulak.


reklama Grodzisk mazowiecki


Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.