16

03 2024

GKK ponownie pokonuje Gim92 i zostaje mistrzem Mazowsza

Grodziski Klub Koszykarski ponownie wygrał z drużyną Grupa Strategia Gim92 Warszawa i został mistrzem Mazowsza. Rywale jednak napsuli ekipie z Grodziska sporo krwi.

W pierwszym spotkaniu z Gim92 podopieczni trenera Radosława Kusego wygrali różnicą 33 punktów. Mogło się więc wydawać, że spotkanie rewanżowe będzie tylko formalnością, a drużyna z Grodziska spokojnie wygra i przywiezie punkty ze stolicy. I wygrać się udało, ale rywale mocno się postawili...

Już pierwsza kwarta pokazała, że będą "ciężary". Gracze Radosława Kusego po pierwszych 10 minutach przegrywali 17:18. W drugiej było już lepiej i tą część meczu GKK wygrał wysoko bo 24:10, a w ogólnym rozrachunku było 41:28 dla ekipy z Grodziska. Trzecia kwarta znów należała do gospodarzy, którzy odrobili w niej siedem punktów i przewaga GKK stopniała do sześciu oczek. Jednak czwartą kwartę kontrolowali goście i ostatecznie nie dali sobie wyrwać zwycięstwa wygrywając cały mecz różnicą ośmiu punktów.

Po dzisiejszym meczu ekipa GKK została oficjalnie mistrzem Mazowsza, choć już tydzień temu niemal pewne było, że tak się stanie. Dziś postawiła kropkę nad "i". - Osiągnęliśmy historyczny dla klubu sukces i poza wpadką i porażką w meczu wyjazdowym w Piaseczne, wygrywaliśmy z każdym rywalem dość pewnie. Twierdzą nie do zdobycia dla innych drużyn była nasz hala na Westfala, gdzie odnieśliśmy komplet zwycięstw - napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele klubu. - Nie zatrzymujemy się, bo jesteśmy dopiero w połowie naszej drogi aby zrealizować nasz cel, czyli awans do 2 ligi - dodali.

Grupa Strategia Gim92 Warszawa - GKK Grodzisk Maz 71:79 (18:17, 10:24, 22:15, 21:23)
Punkty dla GKK: A Michalski 23, Ł Bodych 17, P. Jasiński 15, J. Stanios 10, B. Karasiński 6, F. Szular 6, A Garbacz 2, M. Stanisławski 0, A. Wróblewski 0, F. Mariat 0, M. Konieczny 0.