reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

04 2016

EN95 już kursuje [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

EN95 już kursuje [FOTO] - Grodzisk News


Po dwóch latach pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej znów mogą pojechać pociągiem EN95. Skład dziś wrócił do kursowania.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Skład został oddany do Bydgoszczy w marcu 2014 r. na naprawę rewizyjną wraz z modernizacją. Oprócz modernizacji dachu całej jednostki, zabudowy nowej aparatury elektrycznej zmieniającej system zasilania jednostki z 600V na 3 kV, zabudowy kamer szlakowych, zmiany zasilania grzejników, wykonywana jest również wymiana pokryć tapicerskich siedzeń. W pociągu tym znajdą się również urządzenia do łączności bezprzewodowej WiFi. Termin zakończenia prac wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy, czyli na 27 września 2014 r.

Termin został przekroczony o kilkanaście miesięcy. WKD prawdopodobnie nałoży na bydgoską PESĘ kary umowne. Dla pasażerów jednak ważne jest to iż ten skład (dla niektórych najlepszy z całego taboru) znów kursuje. Dziś pociąg po raz pierwszy od ponad dwóch lat zabrał pasażerów, o czym poinformował facebookowy profil ?Więcej WKD-ek, gdyż rano NIE da się wsiąść?. ? Był w Komorowie z podsiecią wifi "EN95" ? się zdziwiłem mocno, bo szukałem wifi, a tu jakieś nie lokalne :) ? napisał jeden z pasażerów.

wifi en95_o1

Skład został wczoraj odebrany przez WKD. ? Pociąg może już wozić pasażerów ? potwierdza Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy przewoźnika.

...

Fot. Piotr Antos

 

💬︎   dodaj komentarz

Wreszcie. Najlepszy pociąg :) Ciekawe tylko czy nie będzie się psuł.

AntekSzprycha
16-04-2016 14:16

WiFi powinno być w każdym pociągu

Karoleł
16-04-2016 16:21

To prawda. To najlepszy dyliżans w stajni WKD. Byle tylko nie psuła się bez ustanku jak wcześniej. Wielka szkoda, że wymiana taboru nie poszła w kierunku rozwoju tego typu konstrukcji.

Tomeks
17-04-2016 17:08

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.