reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

08 2016

EN94 do celów muzealnych. Wewnątrz kawiarnia na zewnątrz oryginał?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

EN94 do celów muzealnych. Wewnątrz kawiarnia na zewnątrz oryginał? - Grodzisk News


Zgodnie z zapowiedziami Warszawska Kolej Dojazdowa przekazała jeden ze składów starego typu ? EN94 do celów muzealnych. Jak udało nam się ustalić pojazd do nowego właściciela w Skierniewicach, który wewnątrz prawdopodobnie urządzi kawiarnię, ale na zewnątrz zachowa tradycyjny wygląd składu.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O tym jak dużą popularnością wśród pasażerów cieszyły się wagony wyprodukowane i dostarczone do WKD w 1972 r. przez wrocławski PaFaWag najlepiej świadczyły tłumy ludzi chętnych do odbycia ostatniej podróży EN 94 podczas oficjalnego pożegnania składu 27 maja. Wiele osób mówi o tych pociągach z niemałym sentymentem, zaznaczając, iż były niezawodne, bez względu na warunki atmosferyczne i inne czynniki ? w przeciwieństwie do składów nowej generacji.

Stare dobre wukadki woziły pasażerów co dzień przez 44 lata, choć w kilku ostatnich zaczęły ustępować miejsca składom nowego typu i było wiadomo, że wraz ze zmianą napięcia na 3000 V, pojazdy te definitywnie zakończą swoją służbę. Najbardziej wysłużone składy przewoźnik sukcesywnie złomował. Jednocześnie zapowiedział jednak, że zachowa do celów muzealnych przynajmniej jedną jednostką.

Mówiło się, że nabyciem wagonów są osoby prywatne czy nowo powstałe muzeum kolei (Stacja Muzeum, d. Muzeum Kolejnictwa).

Dziś już wiemy, że jeden ze składów znajdzie się w Skierniewicach. Konkretnie pozyskał go lokal Stacja Zwierzyniecka. Nowy właściciel wewnątrz planuje prawdopodobnie urządzić kawiarnię, natomiast zachowa oryginalny wygląd zewnętrzny pojazdu EN94.

fot. Piotr Antos

...

💬︎   dodaj komentarz

Ach nasza staruszka. Szkoda, że aż do Skierniewic ją wywożą. Mogliby zrobić taką kawiarnie przy stacji w Grodzisku.

DD
17-08-2016 15:54

Ooo fuck. Kiedyś w Skierniewicach był lokal urządzony w wagonie kolejowym - pocztowym. Była to melina jakich mało. Wino kupowało sie na szklanki a czesć do publiczności od ekspedientki oddzielona była kratą. Wojsko wychodzące na przepustkę kiedyś tą kratę wyrwało, kieca zadarta wszystko wypite. Awantura jak nie wiem co.

kijus
18-08-2016 19:12


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.