reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

27

02 2024

Emerytowany policjant uratował życie mieszkańcowi jaktorowskiej gminy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Emerytowany policjant uratował życie mieszkańcowi jaktorowskiej gminy - Grodzisk News


Kilka dni temu w Jaktorowie wójt gminy Rafał Drązikowski wraz z przedstawicielami samorządu złożył podziękowania emerytowanemu policjantowi Piotrowi Mirkowi który najpewniej uratował życie mężczyźnie, gdy ten znalazł się na torach za zamkniętymi szlabanami.


Do tego groźnego zdarzenia doszło kilka tygodni temu na przejeździe kolejowym w Starych Budach. Okazało się, że mężczyzna pod wpływem alkoholu przewrócił się na tory podczas przechodzenia i nie mógł wstać w tym czasie zamknęły się za nim rogatki i został na torowisku, w czasie kiedy zaraz miał tamtędy przejechać pociąg.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wówczas zadziałał emerytowany policjant, który zauważył niebezpieczną sytuację. Czym prędzej wybiegł ze swojego samochodu i sprowadził mężczyznę w bezpieczne miejsce. Kilkanaście sekund później po torach, na których leżał leżał ten człowiek, przejechał pociąg. Policyjny emeryt wezwał na miejsce patrol, któremu uratowany mężczyzna został przekazany, a wkrótce trafił pod opiekę rodziny.

–Za postawę godną naśladowania i chęć niesienia pomocy innym były funkcjonariusz grodziskiej komendy Piotr Mirek w piątek został uhonorowany przez władze gminy Jaktorów oraz Komendantów reprezentujących policyjne środowisko. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz.– młodszy inspektor Krzysztof Domeracki i Komendant Komisariatu Policji w Jaktorowie - nadkomisarz Bartosz Zając pogratulowali koledze i wyrazili wielką radość z tego, że nawet na emeryturze nie zapomniał roty ślubowania – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Brawo Panie Piotrze...Brawo

007
28-02-2024 05:05
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.