25

03 2024

Efektowna wygrana Pogoni w Grodzisku

Po wygranej rzutem na taśmę w meczu poprzedniej kolejki, w ostatniej serii gier Piłkarze Pogoni Grodzisk nie pozostawili już wątpliwości, kto rządził na boisku. Przed własną publicznością czerwono-biali pokonali drużynę GKS-u Wikielec aż 5:0.

Choć zdecydowaną faworytką sobotniego starcia z ekipą z Pojezierza Iławskiego była Pogoń, to gość bardzo mądrze bronili się przez większą część pierwszej połowy. Podopieczni Marcina Sasala nie byli w stanie zawiązywać akcji na tyle skutecznych, aby istotnie zagrozić bramce przeciwników. Sytuacja zmieniła w 26. minucie, kiedy to Damian Winiarski popisał się ładnym strzałem z dystansu i pokonał bramkarza Pawła Rutkowskiego.

Z każdą upływającą minutą coraz bardziej uwidacznia się różnica jakości gry i umiejętności pomiędzy obu zespołami. Zyskująca przewagę Pogoń podwyższyła prowadzenie tuż przed przerwą. Bramkę na 2:0 strzelił z rzutu karnego kapitan czerwono-białych Damian Jaroń.

Po zmianie stron Pogoń nie zwolniła tempa. Już w 49. minucie trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Jakub Apolinarski. Goście z Wikielca nie zdążyli się otrząsnąć po stracie bramki, a dostali następną. W 51. minucie na 4:0 podwyższył Kamil Odolak. Rezultat całego spotkania w minucie siedemdziesiątej pierwszej ustalił Ołeksij Zynkiewicz.

Efektowna wygrana i trzy punkty pozwalają Pogoni pozostać na czele tabeli trzeciej ligi. Grodziszczanie o dwa punkty wyprzedzają drugi zespół Legii Warszawa.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – GKS Wikielec 5:0

Pogoń: Sydorenko, Skowroński, Apolinarski, Odolak (65 Dzięgielewski), Jaroń (76 Lis), Zinkevych (81 Łoś), Niski (65 Gedek), Gajgier, Winiarski, Łoś, Sommerfeld (65 Mazur)

GKS Wikielec: Rutkowski, Filipczyk, Jajkowski, Krasouski (73 Bojar), Jackowski, Dąbrowski, Szmydt (56 Sobotka), Otręba (56 Kuciński), Kondracki, Sobociński (78 Zieliński), Ķiršs