TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

04 2015

Dziś mają wznowić przebudowę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowiańscy urzędnicy informują, że jeśli utrzymają się korzystne warunki atmosferyczne wznowione zostaną prace przy przebudowie ul. Bukowej w Podkowie Leśnej.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Roboty na ul. Bukowej ruszyły 29 października. Inwestycja dotyczy ułożenia nowej nawierzchni na odcinku od ul. Topolowej do ul. Grabowej. Przy realizacji zadania pojawiły się jednak trudności, związane z niesprzyjającą pogodą i niskim temperaturami, a także z nieodpowiednią jakością kładzionego asfaltu. Przerwę w pracach podkowiański magistrat wykorzystał m.in. na wywalczenie u starosty zatwierdzenia stałej organizacji ruchu, w ramach której na Bukowej pojawią się również spowalniacze ruchu, a także ograniczenie prędkości do 30 km/h. W projekcie uwzględniono też pasy dla rowerzystów jako alternatywa dla ścieżek rowerowych.

Pod koniec marca informowaliśmy, że wykonawca prowadzi działania przygotowawcze do powrotu na plac budowy. Ustawiono już oznakowanie czasowej organizacji ruchu, wykonano dodatkowe badania warstwy wiążącej, aby sprawdzić czy jej jakość jest odpowiednia przed ułożeniem ostatniej warstwy nawierzchni asfaltowej.

Robotnicy prace powinni wznowić jeszcze dziś oczywiście o ile pogoda pozwoli. Jeżeli tak się stanie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, zgodnie z którą ul. Bukowa na odcinku od ul. Grabowej do ul. Topolowej zostanie wyłączona z ruchu. Jeżeli dziś drogowcy ruszą z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni, to powinni się z tym uporać do końca obecnego tygodnia.

Koszt inwestycji to 470 tys. zł.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.