26 11 2019

„Dziadek do orzechów” w grodziskim CK

26.11.2019, godz.: 17:01
„Dziadek do orzechów” w grodziskim CK
fot. Mat. organizatora

Okres tuż przed świętami Bożego Narodzenia to czas, w którym w repertuarze scen baletowych nie może zabraknąć „Dziadka do orzechów”. Balet Piotra Czajkowskiego obejrzymy także w grodziskim centrum kultury.

Będzie to już kolejna w CK transmisja spektaklu ze sławnego na całym świecie moskiewskiego Teatru Bolszoj. Odbędzie się 15 grudnia o godz. 16.00.

Organizatorzy opisują ten klasyczny spektakl tak: – Przed świętami Bożego Narodzenia w repertuarze scen baletowych, w tym Teatru Bolszoj, nie może zabraknąć „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego. To wręcz świecka tradycja bożonarodzeniowa. Choć dziś spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów” okazał się wspaniałym spektaklem familijnym – mówią.

– Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów, a miłośnicy klasycznego m.in. piękny walc Śnieżynek, walc Kwiatów i popisowe ‘pas de deux’. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego – dodają.

Bilety można rezerwować w centrum kultury.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.