reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

17

05 2016

Dwie kolejne wukadki w grodziskiej lokomotywowni


Grodzisk News


Dwie kolejne wukadki w grodziskiej lokomotywowni - Grodzisk News


W weekend do Grodziska przybyły dwa kolejne składy typu 39WE zamówione przez Warszawską Kolej Dojazdową, a wykonane przez nowosądecki Newag. Tym samym w parku maszyn przewoźnika są już trzy pojazdy nowego typu.


reklama Grodzisk mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy. Pierwszy z sześciu pociągów zamówionych przez przewoźnika przybył do Grodziska w nocy z 31 marca na 1 kwietnia, ale wówczas jeszcze nie na stałe. Chodziło m.in o sprawdzenie, czy skład odpowiednio wpisuje się w skrajnie na linii WKD. Po tych działaniach pojazd pojechał do Warszawy na dalsze testy torowe. Jakiś czas temu jednak zameldował się w grodziskiej lokomotywowni na stałe.

Zgodnie z harmonogramem ujętym w umowie z producentem pojazdy numer dwa i trzy miały  przybyć do Grodziska w połowie maja i terminów dotrzymano, Newagi przyjechały do Grodziska w miniony weekend.

Jak udało nam się ustalić, oczekują już tylko na przełączenie napięcia sieci trakcyjnej na trzy tysiące woltów. To przewoźnik zaplanował na 28 maja i od tego też dnia nowe pociągi powinny wozić pasażerów.

Skład 39WE to sześcioczłonowy w pełni klimatyzowany pojazd o długości 60 metrów. Składa się z dwóch jednoprzestrzennych części po trzy człony każda. Pomieści łącznie 505 pasażerów w tym 164 na miejscach siedzących. Pociągi 39WE na linii WKD pojadą z prędkością 80 km/h. To pierwszy z sześciu pociągów zamówionych przez przewoźnika.

💬︎   dodaj komentarz

Wyglądają epicko :)

Maciek
18-05-2016 11:05

Postarajcie się o zdjęcia ze środka, chetnie zobaczę czy WKDką w końcu bedzie można wygodnie podróżować.

Voyt
18-05-2016 11:14

Już się postaraliśmy :)
W najbliższym czasie opublikujemy zdjęcia z wnętrza.

GrodziskNews
18-05-2016 14:06

pokaż wszystkie komentarze (5)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.