TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

07 2015

Dom komunalny na ostatniej prostej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Wszystko wskazuje na to, że nowo wybudowany dom komunalny przy ul. Orlej w Podkowie Leśnej zostanie oddany do użytku sporo przed termin ujętym w harmonogramie. ? Wykonawca będzie się starał przygotować dom do odbioru jeszcze w sierpniu ? zapowiedział burmistrz Artur Tusiński.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Już marcu informowaliśmy, że realizująca budowę firma EKO-INVEST wykorzystała sprzyjającą pogodę, łagodną zimę i dzięki temu wyprzeda harmonogram. Podkowiański włodarz zapowiadał wówczas, że obiekt uda się prawdopodobnie oddać znacznie przed umowny terminem zakończenia inwestycji wyznaczonym na 15 października.

Dziś, kilka miesięcy później budynek jest w zasadzie na ukończeniu, toteż głośno mówi się o przekazaniu do dyspozycji mieszkańców w sierpniu. Znalazły się w nim cztery mieszkania o powierzchni od 51 do 54 mkw. Koszt inwestycji to 730 tys. zł, ale Podkowa wyłoży z gminnej kasy 435 tys. zł, bowiem pozostałe 295 tys. będzie pochodziło z dotacji z programu wsparcia budownictwa socjalnego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dla kogo przeznaczone będą nowe mieszkania? ? . Nad wykazem lokatorów, którzy zakwalifikują się do zamieszkania w nowych lokalach pracuje powołana w tym celu społeczna komisja. Komisja będzie też miała za zadanie pochylić się nad Wieloletnim programem gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy, sposobem i zasadami zarządzania lokalami i budynkami, zmianami w tym zakresie w kolejnych latach oraz zasadami polityki czynszowej ? poinformował na swoim blogu burmistrz Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.