TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

07 2015

Dom komunalny na ostatniej prostej


Grodzisk News


Dom komunalny na ostatniej prostej - Grodzisk News


Wszystko wskazuje na to, że nowo wybudowany dom komunalny przy ul. Orlej w Podkowie Leśnej zostanie oddany do użytku sporo przed termin ujętym w harmonogramie. ? Wykonawca będzie się starał przygotować dom do odbioru jeszcze w sierpniu ? zapowiedział burmistrz Artur Tusiński.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Już marcu informowaliśmy, że realizująca budowę firma EKO-INVEST wykorzystała sprzyjającą pogodę, łagodną zimę i dzięki temu wyprzeda harmonogram. Podkowiański włodarz zapowiadał wówczas, że obiekt uda się prawdopodobnie oddać znacznie przed umowny terminem zakończenia inwestycji wyznaczonym na 15 października.

Dziś, kilka miesięcy później budynek jest w zasadzie na ukończeniu, toteż głośno mówi się o przekazaniu do dyspozycji mieszkańców w sierpniu. Znalazły się w nim cztery mieszkania o powierzchni od 51 do 54 mkw. Koszt inwestycji to 730 tys. zł, ale Podkowa wyłoży z gminnej kasy 435 tys. zł, bowiem pozostałe 295 tys. będzie pochodziło z dotacji z programu wsparcia budownictwa socjalnego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dla kogo przeznaczone będą nowe mieszkania? ? . Nad wykazem lokatorów, którzy zakwalifikują się do zamieszkania w nowych lokalach pracuje powołana w tym celu społeczna komisja. Komisja będzie też miała za zadanie pochylić się nad Wieloletnim programem gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy, sposobem i zasadami zarządzania lokalami i budynkami, zmianami w tym zakresie w kolejnych latach oraz zasadami polityki czynszowej ? poinformował na swoim blogu burmistrz Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.