TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

05 2021

Dofinansowania na sprzęt dla OSP z powiatu grodziskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayDofinansowania na sprzęt dla OSP z powiatu grodziskiego - Grodzisk News


Strażacy ochotnicy z powiatów grodziskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego zostaną doposażeni w profesjonalny sprzęt i lekkie samochody ratownicze. W sumie do 40 jednostek OSP z subregionu warszawskiego zachodniego trafi 889 tys. zł.


Na Mazowszu działa blisko 2 tys. Ochotniczych Straży Pożarnych. Tylko w ubiegłym roku wyjeżdżały do akcji ponad 55 tys. razy, z czego do samych pożarów odnotowano 20 tys. wyjazdów. Aby mogły działać sprawnie potrzebują odpowiedniego wyposażenia. Samorząd województwa od 15 lat doposaża jednostki OSP. Tylko w tym roku sprzęt specjalistyczny, lekkie specjalne samochody ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą i odzież ochrony indywidualnej strażaka trafi do 337 jednostek OSP z Mazowsza w tym do 40 z subregionu warszawskiego zachodniego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do OSP z Mazowsza trafi blisko 7,6 mln zł, z czego ponad 889 tys. zł do jednostek z subregionu warszawskiego zachodniego. W gronie tym jest w sumie osiem remiz z powiatu grodziskiego.

Do OSP z Grodziska Mazowieckiego trafi dofinansowanie 18 tys. zł na komplety odzieży ochrony indywidualnej strażaka; zaś OSP Książenice dostanie 13,4 tys. zł sprzęt specjalistyczny.

Blisko 20 tysięcy otrzyma OSP Jaktorów na komplety odzieży ochrony indywidualnej i na sprzęt specjalistyczny; taką samą kwotę, na te same rzeczy dotanie też OSP Międzyborów, a równo 20 tys. zł – OSP Milanówek.

Największe dofinansowanie trafi jednak do OSP z Baranowa. 80 tysięcy złotych jednostka przeznaczy na nowy lekki specjalny samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą.

Wreszcie dwie jednostki OSP z żabiowolskiej gminy – ze Skuł oraz Żelechowa – dostaną po blisko 20 tys. zł na sprzęt specjalistyczny.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.