TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

05 2021

Dofinansowania na sprzęt dla OSP z powiatu grodziskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayDofinansowania na sprzęt dla OSP z powiatu grodziskiego - Grodzisk News


Strażacy ochotnicy z powiatów grodziskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego zostaną doposażeni w profesjonalny sprzęt i lekkie samochody ratownicze. W sumie do 40 jednostek OSP z subregionu warszawskiego zachodniego trafi 889 tys. zł.


Na Mazowszu działa blisko 2 tys. Ochotniczych Straży Pożarnych. Tylko w ubiegłym roku wyjeżdżały do akcji ponad 55 tys. razy, z czego do samych pożarów odnotowano 20 tys. wyjazdów. Aby mogły działać sprawnie potrzebują odpowiedniego wyposażenia. Samorząd województwa od 15 lat doposaża jednostki OSP. Tylko w tym roku sprzęt specjalistyczny, lekkie specjalne samochody ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą i odzież ochrony indywidualnej strażaka trafi do 337 jednostek OSP z Mazowsza w tym do 40 z subregionu warszawskiego zachodniego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do OSP z Mazowsza trafi blisko 7,6 mln zł, z czego ponad 889 tys. zł do jednostek z subregionu warszawskiego zachodniego. W gronie tym jest w sumie osiem remiz z powiatu grodziskiego.

Do OSP z Grodziska Mazowieckiego trafi dofinansowanie 18 tys. zł na komplety odzieży ochrony indywidualnej strażaka; zaś OSP Książenice dostanie 13,4 tys. zł sprzęt specjalistyczny.

Blisko 20 tysięcy otrzyma OSP Jaktorów na komplety odzieży ochrony indywidualnej i na sprzęt specjalistyczny; taką samą kwotę, na te same rzeczy dotanie też OSP Międzyborów, a równo 20 tys. zł – OSP Milanówek.

Największe dofinansowanie trafi jednak do OSP z Baranowa. 80 tysięcy złotych jednostka przeznaczy na nowy lekki specjalny samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą.

Wreszcie dwie jednostki OSP z żabiowolskiej gminy – ze Skuł oraz Żelechowa – dostaną po blisko 20 tys. zł na sprzęt specjalistyczny.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.