TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

04

09 2023

Dodatkowe zmiany w organizacji ruchu na WKD. Ważne informacje dla pasażerów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: wkd.com.plDodatkowe zmiany w organizacji ruchu na WKD. Ważne informacje dla pasażerów - Grodzisk News


Do obowiązującego od niedzieli nowego rozkładu jazdy Warszawska Kolej Dojazdowa dołączyła rozszerzenia dotyczące zastępczej komunikacji autobusowej oraz honorowania biletów wukadki u innych przewoźników.


Zmiany mają oczywiście związek z zamknięciem obu torów WKD na odcinku Warszawa Reduta Ordona  – Warszawa Śródmieście, o czym szczegółowo pisaliśmy na przykład tutaj.{konice linku}

reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach aktualizacji treści komunikatu wykaz linii i odcinków tras środków transportu zbiorowego pełniących funkcję zastępczych środków transportu w zamian za wycofane pociągi WKD z odcinka Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD, w których obowiązuje honorowanie wszystkich rodzajów biletów WKD, na podstawie zawartych dodatkowych porozumień został rozszerzony o dodatkowe linie WTP – poinformował przewoźnik.

Poniżej lista tych rozszerzeń:

– ZA1 – nowa linia autobusowa dedykowana wyłącznie dla relacji pomiędzy stacjami i przystankami, z których wycofane zostają pociągi WKD; linia ZA1 zostaje uruchomiona na trasie PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dworzec Centralny (przystanek 06 zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich nad stacją Warszawa Śródmieście WKD za rondem Czterdziestolatka w kierunku placu Zawiszy); linia będzie kursować wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego, tj. 5:00-9:30 i 14:30-19:00 (uwaga: pierwszy dzień kursowania: poniedziałek, 04.09.2023), wspomagając pozostałe linie regularne, objęte honorowaniem biletów WKD; będzie mieć ograniczoną liczbę przystanków pośrednich, zatrzymując się tylko przy Dworcu Zachodnim, przy placu Zawiszy oraz przy placu Starynkiewicza; obsłużą ją wyłącznie autobusy przegubowe; częstotliwość kursowania linii ZA1 wyniesie co ok. 20 minut i zostanie dostosowana do rozkładu jazdy pociągów WKD zatrzymujących się w obrębie przystanku kolejowego Warszawa Aleje Jerozolimskie.

– 158 – w dni powszednie w godzinach porannego szczytu przewozowego, tj. 6:00-9:00, w wydłużonych kursach spod CH Reduta autobusy zawrócą na rondzie przy ul. Popularnej i podjadą na przystanek przesiadkowy PKP WKD Aleje Jerozolimskie, skąd zabiorą pasażerów w kierunku Dworca Centralnego, wspomagając linię 127.

– 220 – dodatkowa linia objęta honorowaniem biletów WKD, wyruszająca z terenu Gminy Michałowice w kierunku dzielnicy Warszawa Ursus; honorowanie obowiązuje na odcinku WKD Opacz – Ursus-Ratusz.

– SKM S1 – honorowanie biletów WKD w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej rozszerzone na cały odcinek Pruszków – Warszawa Śródmieście / Warszawa Centralna.

Pełen wykaz linii i odcinków objętych honorowaniem znajduje się TUTAJ.

Głównym punktem przesiadkowym dla pasażerów zmierzających do centrum Warszawy jest przystanek Warszawa Aleje Jerozolimskie.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.