reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

11

11 2020

Do końca roku kolejne przetargi ws. CPK


Grodzisk News


foto: Fot. Piotr AntosDo końca roku kolejne przetargi ws. CPK - Grodzisk News


Jeszcze w tym roku spółka Centralny Port Komunikacyjny ma ogłosić kolejne przetargi. Mają one dotyczyć studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla 560 z 1800 km planowanych linii kolejowych – poinformowała Polska Agencja Prasowa.


reklama Grodzisk mazowiecki

Gotowe mają być już pierwsze postępowania w sprawie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla tych 560 km linii dużych prędkości. Według planów mają one zostać uruchomione wraz z otwarciem nowego lotniska. Ogłoszenie informacyjne w tej sprawie już ukazało się w Dzienniku Urzędowym UE.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Jak poinformowała PAP, przetargi mają dotyczyć linii: Warszawa Zachodnia–CPK–Łódź (bez odcinka w rejonie węzła CPK); Łódź–Wrocław; Żarów-Świdnica–Wałbrzych–granica z Czechami; Chybie–Jastrzębie Zdrój–Godów–granica z Czechami; Łętownia–Rzeszów; Ostrołęka–Łomża; Trawniki–Krasnystaw–Zamość. – W pierwszej kolejności zamierzamy ogłosić postępowanie na studium dla planowanego odcinka linii dużych prędkości z Warszawy do Łodzi, który jest kluczowy dla włączenia przyszłego lotniska w system kolejowy Rzeczypospolitej. Zakładam, że następne będą przetargi na odcinki: między Łodzią i Wrocławiem oraz między Łętownią na Podkarpaciu a Rzeszowem – powiedział PAP Mikołaj Wild, prezes spółki CPK.

Przetargi te mają zostać ogłoszone do końca roku, a studium ma być gotowe w 10-12 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Łącznie w ramach budowy CPK, ma powstać 1800 km nowych linii kolejowych składających się na 12 tras prowadzących w różne regiony Polski. Wszystkie mają być gotowe najpóźniej do 2034 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Zbliża się największy kryzys w historii, a oni dalej to przepychają.

Michał
11-11-2020 20:00

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.