reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

07 2022

CPK: 7 mld zł za projekty inwestycji kolejowych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayCPK: 7 mld zł za projekty inwestycji kolejowych - Grodzisk News


Spółka Centralny Port Komunikacyjny rozstrzygnęła przetarg na projektowanie inwestycji kolejowych. Koszt zamówienia to aż 7 mld zł netto.


Spółka CPK wyłoniła 11 konsorcjów (27 spółek), którym na mocy tego zamówienia będzie zlecała zadania projektowe w uproszczonym trybie postępowań wykonawczych. Kontrahenci to nie tylko firmy polskie, ale również cenione spółki hiszpańskie, francuskie, czy niemieckie. – Przy umowach ramowych bardzo ważny jest dla nas dialog z wykonawcami i poznanie wzajemnych oczekiwań. Celem jest wspólne działanie, które z jednej strony daje nam możliwość sprawnego wyboru wykonawców, a z drugiej – szansę wykonawcom zbudowania wartościowego portfela zamówień w długim horyzoncie i w oparciu o jasno sprecyzowane kryteria – mówi Sławomir Kanik, dyrektor Biura Realizacji Podprogramu Kolejowego CPK.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Co będą projektować ci wykonawcy? M.in. elementy tzw. igreka (Warszawa – CPK – Łódź – Wrocław/Poznań), tzw.  CMK Północ (wydłużenie Centralnej Magistrali Kolejowej przez CPK w stronę Płocka, Włocławka i Trójmiasta) czy nową linię Katowice – Kraków. Są też odcinki przez rejony, które dziś są wykluczone transportowo, np. Ostrołęka – Łomża – Giżycko, Katowice – Jastrzębie-Zdrój – Ostrawa, Łętownia – Rzeszów czy Trawniki – Krasnystaw – Zamość.

– W pierwszym etapie postępowania ramowego ocenialiśmy doświadczenie personelu. W ten sposób otrzymujemy wiarygodnych partnerów, krótszy czas postępowań, a przedsiębiorcy przewidywalność portfela zamówień. To rozwiązanie sprawdziło się już m.in. przy inwentaryzacjach środowiskowych CPK, pracach budowlanych na terenie Portu Solidarność czy usługach inżyniera kontraktu – mówi Mikołaj Wild, prezes spółki CPK.

Wykonawcy w ramach zamówienia będą otrzymywać zlecenia m.in. na dostarczenie materiałów do decyzji środowiskowych, projektów i opracowań na potrzeby decyzji lokalizacyjnych i pozyskiwania nieruchomości, projektów wykonawczych, czy koncepcji programowo-przestrzennych. Spółka będzie miała możliwość zlecania usług projektowych w różnych konfiguracjach w zależności od aktualnych potrzeb.

CPK: 7 mld zł za projekty inwestycji kolejowych - Grodzisk News
CPK: 7 mld zł za projekty inwestycji kolejowych - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.