09 04 2019

Co z ul. Emilli Plater? [FOTO]

09.04.2019, godz.: 19:15
Co z ul. Emilli Plater? [FOTO]
fot. Czytelnik Rafał

Część mieszkańców dopytuje o to, kiedy poprawie ulegnie zły obecnie stan nawierzchni ul. Emilii Plater w Grodzisku. – Droga jest w gruntownej przebudowie, po zakończeniu której będzie piękna i w pełni funkcjonalna – wyjaśnia burmistrz Grzegorz Benedykciński.

O ulicę Emilii Plater zagadnął nas ostatnio w liście do redakcji jeden z czytelników. – Od ostatniego czasu nie da się nie zauważyć, że przejazd tą ulicą wiąże się z pokonywaniem dziur i omijaniem kamieni po tym jak jakieś przedsiębiorstwo dobrało się do nawierzchni, zrobiło co swoje pod ziemią i zasypało wykopane dziury jakimś kruszywem. Przecież był tam świetnej jakości asfalt od ronda do ulicy Przodowników Pracy, a teraz wygląda to jak wybuch po bombie zasypany czym się da. Czy można sprawdzić co tam się stało i kto jest odpowiedzialny, za doprowadzenie ulicy do takiego stanu? Strach jechać bo koło można urwać, a jeszcze kurz… – napisał pan Rafał i nadesłał zdjęcia.

Okazuje się, że pogorszenie stanu drogi jest tymczasowe i wynika rozpoczętej jakiś czas temu kompleksowej przebudowy drogi. – Musieliśmy rozpruć nawierzchnię i przeprowadzić tam kompletną przebudowę, z wykonaniem poszerzenia, budową nowej nawierzchni, chodników i ścieżek rowerowych. Teraz, jak to podczas robót, droga wygląda, jak wygląda, ale docelowo będzie piękna – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Wszystkie elementy obecnej infrastruktury: chodniki, istniejący odcinek drogi, dojścia, zjazdy zostaną dostosowane do założeń modernizacyjnych. Zaprojektowano jezdnię o całkowitej szerokości 7 m oraz chodnik o szerokości 2 m (po prawej stronie na odcinku od ul. Radońskiej do ul. Batorego) i ciąg pieszo-rowerowy (po lewej stronie na odcinku od ul. Radońskiej do ul. Batorego) składający się ze ścieżki rowerowej (2 m szerokości) i chodnika o szerokości półtora metra.

Inwestycja ma być gotowa do końca października tego roku.

fot. Czytelnik Rafał

1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Co z ul. Emilli Plater? [FOTO]”

  1. Kierowca autokaru pisze:

    Ludzie !! O co wam chodzi… skoro jest rozkopane to cos robia… jeszcze miesiac temu co 2 osoba wyla i lamentowala ze jest tam ciasno… jak teraz trwa przebudowa bo placz bo po kamykach trzeba jechac ?? Sory nie ma jeszcze drukarki 3D porkoju narysuj wudrukuj pozamiataj… co prawda to na rondzie mogli by wysypac wiecej tlucznia bo kolo studzienki idzie kolo urwac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata