reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

08

03 2024

Co z CPK? Władze gminy Baranów spotkały się z Maciejem Laskiem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: gmina-baranow.plCo z CPK? Władze gminy Baranów spotkały się z Maciejem Laskiem - Grodzisk News


Władze gminy Baranów wraz z przedstawicielami Rady Społecznej ds. CPK spotkali się Maciejem Laskiem, pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.


Na spotkanie z Maciejem Laskiem w biurze poselskim udali się wójt gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska, przewodnicząca rady Beata Fabisiak, a także radni i przedstawiciele Rady Społecznej. Spotkanie miało dać odpowiedzi na pytania m.in. „co dalej z inwestycją?”, „czy będzie kontynuowana czy wstrzymana?”. Jak zaznaczyli przedstawiciele Urzędu Gminy Baranów w specjalnym komunikacie na stronie internetowej gminy, to bardzo ważne pytania, na które odpowiedzi wpłyną na kierunki rozwoju gminy Baranów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– To była długa rozmowa. Pan Minister przedstawił nam obecną sytuację, plan działań związany z kontrolą i audytem poszczególnych wariantów inwestycji. Mówił o zmianach kadrowych, następstwach i konsekwencjach umów już zawartych przez poprzedni rząd – opisują spotkanie baranowscy urzędnicy. – Obecnie trwają kontrole w spółce CPK, trwają i są zaplanowane audyty poszczególnych wariantów działań, zarówno pod względem celowości, ekonomii i zasadności całego projektu. Jest to zbyt poważna inwestycja niosąca za sobą długoterminowe skutki aby już dziś móc powiedzieć czy będzie kontynuowana czy nie. Decyzje w tej sprawie podejmie Rada Ministrów po przedstawieniu stosownych analiz. Natomiast pierwsze decyzje w sprawie powinny zapaść w drugiej połowie kwietnia br. – dodają.

Jak informuje Urząd Gminy Baranów, na czas prowadzenia kontroli i audytów CPK, prace związane z Programem Dobrowolnych Nabyć i wyburzeniami są wstrzymane.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Wcześniej jak rządzili pisowcy ostro protestowali a teraz gdy u władzy bodnarowcy potulni jak baranki. Bodnarowcy są bardzo nieprzewidywalni i przestrzegają prawa tylko tak jak je rozumieją.

Maria
08-03-2024 11:40

Maria - zmień leki.

Andrzej
08-03-2024 13:31

100/100

Jack L.
08-03-2024 15:58

pokaż wszystkie komentarze (11)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.