14 10 2019

Co z budową wielomilionowego obiektu na Sportowej?

14.10.2019, godz.: 19:00
Co z budową wielomilionowego obiektu na Sportowej?
fot. Wizualuzacja/grodzisk.pl

Jest realna szansa, że po wielu perturbacjach przetargowych wreszcie uda się wyłonić wykonawcę budowy grodziskiego centrum aktywizacji przy ul. Sportowej. Oferty w przetargu mają zostać otwarte 24 października.

Tym razem magistrat widzi duże szanse rozstrzygnięcia postępowania. – Możliwość wyłonienia wykonawcy wydaje się bardzo prawdopodobna w porównaniu do poprzednich, nieudanych przetargów. Jest ponoć znacznie więcej firm chętnych do realizacji inwestycji, co powinno zwiększyć konkurencyjność i automatycznie obniżyć ceny do poziomu akceptowalnego dla naszego budżetu – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Wielkość podstawowej funkcji sportowej ma pozwalać na obsługę około 200 osób trenujących, około 3000 widzów oraz 100 osób w salach edukacyjno-naukowych. Na arenie o powierzchni 2002 mkw znajdą się pola do gry w siatkówkę, koszykówkę, do piłki ręcznej oraz nożnej. Będzie można ją również podzielić na trzy niezależne pola do gry, z własnym oświetleniem, oddzielone od siebie piłkochwytami. W budynku znajdą się także pomieszczenia techniczne, szatnie, toalety. Istniejący skatepark zostanie rozebrany, w tym miejscu będzie trawnik, ale zostanie zrealizowany w w przyszłości w drugim etapie. a zimą. Podobnie będzie z paradą planet „Mały Kopernik” – szeregiem mniejszych placów pod chmurką z atrakcjami edukacyjno-oświatowymi w tym makietą układu słonecznego z lokalizacją planet.

Specyfikacja przetargu mówi również o rozbiórce istniejących obiektów, wykonaniu łącznika hali ze szkołą, demontażu skateparku. Wreszcie – o zagospodarowaniu terenu w bezpośrednim otoczeniu budynku hali sportowej wraz z drogą pożarową, wjazdów od ulic Sportowej i Dalekiej, parkingu dla samochodów osobowych od strony terenu szkoły podstawowej, parkingu dla autobusów, placu dostaw i innych nawierzchnie utwardzone zaznaczone w dokumentacji projektowej dla zakresu w pierwszym etapie inwestycji.

Start inwestycji jest przewidywany od początku października, a zakończenie 19 sierpnia 2022 roku. O ile oczywiście uda się wyłonić wykonawcę.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.