TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

04 2022

Co z budową przedłużenia ul. Kierlańczyków?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsCo z budową przedłużenia ul. Kierlańczyków? - Grodzisk News


Po dłuższym czasie w komentarzach czytelników i wiadomościach do redakcji powróciły pytania o budowę przedłużenia ul. Kierlańczyków do ul. Okulickiego. Wszystko wskazuje jednak na to, że jak na razie mieszkańcy nie mogą na to liczyć.


Przypomnijmy. Chodzi o budowę fragmentu trasy od ul. Bartniaka do ul. Okulickiego, a ta ostatnia jest częścią drogi wojewódzkiej nr 579. Nowa droga przejęłaby znaczną część ruchu z ulicy 3 Maja i tym samym znacząco odciążyłaby komunikacyjnie centrum miasta. Projektant został wyłoniony w przetargu już kilka lat temu miał za zadanie wykonać całą koncepcję budowy drogi z chodnikiem, ścieżką rowerową oraz przynajmniej trzema wariantami skrzyżowania z trasą wojewódzką.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wówczas pojawiły się jednak poważne przeszkody proceduralne, których do dziś nie udało się pokonać. – Prace na doprowadzeniem do inwestycji w jednej z poprzednich kadencji samorządu zostały wstrzymane, gdy część radnych oraz właściciel prywatnej działki, którą musielibyśmy wykupić pod drogę nie wyrazili na to zgody. Dodatkowo wystąpiono o nadanie tej działce statusu obszaru chronionego i na razie niewiele wskazuje na to, że inwestycja zostanie przeprowadzona, ale chcielibyśmy w przyszłości wrócić do tego tematu – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Ulica Kierlańczyków w obecnym kształcie jest jednak teraz elementem większej przebudowy, m.in. wraz z ul. Kościuszki. Burmistrz przyznał, że stwarza to spore utrudnienia w ruchu, ale prosi mieszkańców o cierpliwość. – Prosimy o wybaczenie, ale bez utrudnień po prostu nie sposób wykonać tak szeroko zakrojonych inwestycji drogowych w centrum. A po ich zakończeniu wszystkim nam będzie się lepiej funkcjonowało – dodaje Benedykciński.

–Cały czas szukamy rozwiązań, aby poprawić sytuację komunikacyjną i postaramy się zmniejszyć uciążliwości w trakcie trwania prac. Pamiętajmy jednak, że wkrótce zabierzemy się także za przebudowę ul. Królewskiej, ale obiecujemy, że warto uzbroić się w cierpliwość.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

A moim zdaniem kolejna droga, przez działki czy działki prywatne jest potrzebna do przyszłych sklepów przy kierlańczyków, takie wrażenie nie trudno odnieść
Rumcajs


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.