TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

05 2022

Co z budową biblioteki w Brwinowie?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/WizualizacjaCo z budową biblioteki w Brwinowie? - Grodzisk News


Po kilku miesiącach powracamy do tematu budowy biblioteki miejskiej w Brwinowie. Okazuje się, że miasto ogród musiało rozwiązać umowę z wykonawcą, który „bardzo rażąco naruszył jej warunki”. To zaś wstrzymało inwestycję do czasu wybrania w przetargu kolejnej firmy.


W kwietniu 2021 roku gmina Brwinów podpisała umowę z ówczesnym wykonawcą na budowę nowej siedziby, która powstaje przy ul. Grodziskiej 10A i według założeń powinna była być gotowa w drugiej połowie 2022 r.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowy budynek ma dwie kondygnacje: parterową o powierzchni około 500 m kw. i małe około 60 m kw. piętro z przeznaczeniem na pomieszczenie techniczne lub wentylatornię. Na parterze budynku znajdzie się strefa wejściowa z wiatrołapem, czytelnia prasy z zespołem toalet w tym toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie socjalne, czytelnia dla dorosłych i dzieci, stanowiska komputerowe, sala wielofunkcyjna ze schowkiem oraz pokoje administracyjne. Teren, na którym powstaje biblioteka, będzie miał zapewniony dostęp do drogi publicznej. Powstanie droga wewnętrzna z komunikacją pieszą, miejscami parkingowymi i wiatą na rowery. Całość zostanie wybudowana w standardzie budynku energooszczędnego, zapewniając wysoki komfort użytkowania i znaczną redukcję kosztów funkcjonowania.

Koszt całej inwestycji to ponad 4,5 mln zł. Jednak ponad połowę pokryje dotacja w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dofinansowanie Brwinów otrzymał w listopadzie ubiegłego roku. Wiadomo już jednak, że biblioteki nie uda się ukończyć 2022 r.

–Musieliśmy rozwiązać umowę z wykonawcą, który bardzo rażąco naruszył jej warunki. Obecnie jesteśmy na etapie rozliczania dotychczasowej budowy. Na sesji pod koniec maja będziemy chcieli przesunąć środki w budżecie na realizację zadania także w przyszłym roku, bo w tym nie zdążymy zakończyć budowy, a nie chcemy aby przepadło nam dofinansowanie w kwocie 2,8 mln zł – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

–Przetarg na nowego wykonawcę planujemy ogłosić na przełomie maja i czerwca – dodaje. włodarz.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.