reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

05 2022

Co z budową biblioteki w Brwinowie?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/WizualizacjaCo z budową biblioteki w Brwinowie? - Grodzisk News


Po kilku miesiącach powracamy do tematu budowy biblioteki miejskiej w Brwinowie. Okazuje się, że miasto ogród musiało rozwiązać umowę z wykonawcą, który „bardzo rażąco naruszył jej warunki”. To zaś wstrzymało inwestycję do czasu wybrania w przetargu kolejnej firmy.


W kwietniu 2021 roku gmina Brwinów podpisała umowę z ówczesnym wykonawcą na budowę nowej siedziby, która powstaje przy ul. Grodziskiej 10A i według założeń powinna była być gotowa w drugiej połowie 2022 r.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowy budynek ma dwie kondygnacje: parterową o powierzchni około 500 m kw. i małe około 60 m kw. piętro z przeznaczeniem na pomieszczenie techniczne lub wentylatornię. Na parterze budynku znajdzie się strefa wejściowa z wiatrołapem, czytelnia prasy z zespołem toalet w tym toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie socjalne, czytelnia dla dorosłych i dzieci, stanowiska komputerowe, sala wielofunkcyjna ze schowkiem oraz pokoje administracyjne. Teren, na którym powstaje biblioteka, będzie miał zapewniony dostęp do drogi publicznej. Powstanie droga wewnętrzna z komunikacją pieszą, miejscami parkingowymi i wiatą na rowery. Całość zostanie wybudowana w standardzie budynku energooszczędnego, zapewniając wysoki komfort użytkowania i znaczną redukcję kosztów funkcjonowania.

Koszt całej inwestycji to ponad 4,5 mln zł. Jednak ponad połowę pokryje dotacja w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dofinansowanie Brwinów otrzymał w listopadzie ubiegłego roku. Wiadomo już jednak, że biblioteki nie uda się ukończyć 2022 r.

–Musieliśmy rozwiązać umowę z wykonawcą, który bardzo rażąco naruszył jej warunki. Obecnie jesteśmy na etapie rozliczania dotychczasowej budowy. Na sesji pod koniec maja będziemy chcieli przesunąć środki w budżecie na realizację zadania także w przyszłym roku, bo w tym nie zdążymy zakończyć budowy, a nie chcemy aby przepadło nam dofinansowanie w kwocie 2,8 mln zł – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

–Przetarg na nowego wykonawcę planujemy ogłosić na przełomie maja i czerwca – dodaje. włodarz.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.