22 05 2019

Co słychać na wodnym placu zabaw?

22.05.2019, godz.: 07:23
Co słychać na wodnym placu zabaw?
Fot. GrodziskNews.pl

Od kilku tygodni w Grodzisku na terenie basenu Wodnik 2000 działa plac zabaw wodnych dla dzieci i młodzieży. Postanowiliśmy sprawdzić, czy podobnie jak w latach ubiegłych obiekt cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. – Kaprysy pogody nie sprzyjają jak na razie frekwencji – przyznaje jednak zarządca obiektu.

Przypomnijmy. Obiekt, który wybudowano kosztem ponad miliona złotych po rozstawieniu składa się z kolistych niecek rozmieszczonych wewnątrz drewnianego tarasu. W nich znajduje się osiem kolorowych zabawek. Te przeznaczone dla najmłodszych – przy natryskach, tak aby zabawę dzieci mogli bacznie obserwować opiekunowie z pobliskich ławek.

Dalej – te dla dzieci starszych. Wejście na plac zabaw odbywać się będzie od strony południowej przez brodzik. Stanie też część rekreacyjna – wewnątrz półkolistych placów zostaną zainstalowane urządzenia do ćwiczeń (również dla osób niepełnosprawnych) oraz stół do gry w szachy. W siłowni znajdą się m.in. wyciąg i krzesło, sztanga dla osób niepełnosprawnych, surfer, twister, prasa, wioślarz, biegacz czy orbitrek.

W tym roku dobra pogoda pozwoliła otworzyć obiekt już 27 kwietnia. Od tamtej pory niestety aura jest dość kapryśna. – I przekłada się to na frekwencję. W pogodne dni mieliśmy jak zwykle tłumy. Ludzie przychodzili całymi rodzinami. Kłopot w tym, że pogoda jest mocno w kratkę, więc i frekwencja różna. Ale mamy nadzieję, że ciepłe pogodne dni będą już normą – mówi nam Mariusz Smysło, dyrektor grodziskiego OSiR-u.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata