TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

04 2018

Chcą ochronności dla Lasu Młochowskiego. Co to oznacza?


Grodzisk News


Chcą ochronności dla Lasu Młochowskiego. Co to oznacza? - Grodzisk News


Burmistrz Podkowy Leśnej zawnioskował o ustalenie ochronności dla Lasu Młochowskiego, który leży w granicach miasta ogrodu. Samorząd chce w ten sposób ograniczyć zręby drzew do najsłabszych siedlisk i wzmocnić dbałość o całą leśną florę. Las ma zarazem w dalszym ciągu pełnić także funkcje przyrodniczą, rekreacyjną i wypoczynkową.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? Wnioskowanie o podjęcie procedury uznania lasów położonych w granicach administracyjnych Miasta Ogrodu Podkowa Leśna za ochronne w nowym Planie Urządzania Lasu uznałem za konieczne, choć powinna to być inicjatywa Rady Miasta. To ona w ostateczności będzie opiniowała ewentualną decyzję Dyrektora Generalnego ? poinformował na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński.

? Objęcie Lasu Młochowskiego gospodarką leśną prowadzoną na zasadach ustalonych dla lasów uznanych za ochronne jest zgodne z zapisami  Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Podkowa Leśna, który przewiduje dla utrzymania funkcji przyrodniczej rekreacyjnej i wypoczynkowej Lasu Młochowskiego stworzenie programu wykorzystania lasu, zapewniającego ochronę jego najbardziej wartościowych elementów oraz wyznaczenie na jego podstawie i urządzenie systemu dróg pieszych, rowerowych i hippicznych z uwzględnieniem i wykorzystaniem istniejących szlaków. Dodać należy, że z inicjatyw środowisk lokalnych we współpracy z Nadleśnictwem Chojnów na terenie Lasu Młochowskiego powstały: trzy oznakowane trasy rowerowe, w zimie służące również jako szlaki biegowe oraz spacerowa  ścieżka edukacyjna z czternastoma przystankami (tablicami) objaśniającymi różne aspekty przyrodnicze. Dodatkowo przez Las Młochowski zostało wytyczonych kilka szlaków turystycznych PTTK połączonych z cennymi kulturowo lub przyrodniczo obiektami w sąsiadujących miejscowościach ? dodał podkowiański włodarz.

Teraz decyzja należy do dyrekcji Lasów Państwowy, która ma zaopiniować wniosek burmistrza do ministra środowiska.

 

 

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.