TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

04 2018

Chcą ochronności dla Lasu Młochowskiego. Co to oznacza?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Burmistrz Podkowy Leśnej zawnioskował o ustalenie ochronności dla Lasu Młochowskiego, który leży w granicach miasta ogrodu. Samorząd chce w ten sposób ograniczyć zręby drzew do najsłabszych siedlisk i wzmocnić dbałość o całą leśną florę. Las ma zarazem w dalszym ciągu pełnić także funkcje przyrodniczą, rekreacyjną i wypoczynkową.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? Wnioskowanie o podjęcie procedury uznania lasów położonych w granicach administracyjnych Miasta Ogrodu Podkowa Leśna za ochronne w nowym Planie Urządzania Lasu uznałem za konieczne, choć powinna to być inicjatywa Rady Miasta. To ona w ostateczności będzie opiniowała ewentualną decyzję Dyrektora Generalnego ? poinformował na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński.

? Objęcie Lasu Młochowskiego gospodarką leśną prowadzoną na zasadach ustalonych dla lasów uznanych za ochronne jest zgodne z zapisami  Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Podkowa Leśna, który przewiduje dla utrzymania funkcji przyrodniczej rekreacyjnej i wypoczynkowej Lasu Młochowskiego stworzenie programu wykorzystania lasu, zapewniającego ochronę jego najbardziej wartościowych elementów oraz wyznaczenie na jego podstawie i urządzenie systemu dróg pieszych, rowerowych i hippicznych z uwzględnieniem i wykorzystaniem istniejących szlaków. Dodać należy, że z inicjatyw środowisk lokalnych we współpracy z Nadleśnictwem Chojnów na terenie Lasu Młochowskiego powstały: trzy oznakowane trasy rowerowe, w zimie służące również jako szlaki biegowe oraz spacerowa  ścieżka edukacyjna z czternastoma przystankami (tablicami) objaśniającymi różne aspekty przyrodnicze. Dodatkowo przez Las Młochowski zostało wytyczonych kilka szlaków turystycznych PTTK połączonych z cennymi kulturowo lub przyrodniczo obiektami w sąsiadujących miejscowościach ? dodał podkowiański włodarz.

Teraz decyzja należy do dyrekcji Lasów Państwowy, która ma zaopiniować wniosek burmistrza do ministra środowiska.

 

 

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.