TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

02 2015

Była burmistrz poszła do sądu pracy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Poprzednio urzędująca burmistrz Podkowy Leśnej Małgorzata Stępień-Przygoda chce przywrócenia jej na stanowisko sprzed wyboru na fotel włodarza gminy. Obecny samorząd uważa jednak, że tamten stosunek pracy wygasł, dlatego odrzucił jej prośbę. Sprawa trafiła do sądu pracy


.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O szczegóły pytamy w magistracie. ? Pani Małgorzata Stępień-Przygoda wyszła z założenia, że nigdy nie rozwiązała stosunku pracy z miastem Podkowa Leśna i na podstawie artykułu 74 Kodeksu Pracy złożyła do urzędu wniosek o przywrócenie jej na stanowisko zajmowane przed objęciem funkcji wynikającej z mianowania. Zanim została burmistrzem, jeszcze wcześniej będąc przez chwilę wiceburmistrzem, pełniła funkcję kierownika Referatu Planowania i Rozwoju Miasta. W czasie pracy jako wiceburmistrz i burmistrz nie złożyła jednak podania o urlop bezpłatny, a to konieczna formalność, gdyż nie można łączyć posady kierownika referatu ze stanowiskiem włodarza czy wicewłodarza gminy. Uznano więc, że stosunek pracy w charakterze kierownika po prostu wygasł ? wyjaśnia Artur Tusiński, obecny burmistrz Podkowy.

? W tej sytuacji nie mam obowiązku przywracania pani Małgorzaty Stępień-Przygody na to stanowisko. Tym bardziej, że jest ono obsadzone inną osobą, zatrudnioną tam zresztą w trakcie kadencji poprzedniego burmistrza. Pani Małgorzata Stępień-Przygoda wystąpiła więc na drogę sądową. Miała do tego prawo ? dodaje.

Burmistrz Tusiński podkreśla, że jego poprzedniczka, ustępując ze stanowiska otrzymała należną odprawę wraz z ekwiwalentem za urlop. Łącznie prawie 59 tys. zł brutto.

Próbowaliśmy się w tej sprawie skontaktować z zainteresowaną i poprosić ją o komentarz. Telefon jednak milczał.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.