TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

06 2022

Był poszukiwany przez policję. Jechał mimo zakazu prowadzenia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plBył poszukiwany przez policję. Jechał mimo zakazu prowadzenia - Grodzisk News


Policjanci z grodziskiej drogówki zatrzymali 40-latka, który miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez sąd za wcześniejsze przestępstwa. Ponadto alkomat wskazywał, że był on po spożyciu alkoholu.


Do zatrzymania doszło około godz. 20.00 na terenie gminy Jaktorów. Policjanci zatrzymali wtedy do kontroli opla. – Pierwszym elementem sprawdzenia był stan trzeźwości kierowcy i tu okazało się, że wsiadł on za kierownicę auta po alkoholu. Policyjny alkotest wskazał 0,33 mg/l alkoholu w   organizmie kontrolowanego. Po informacji o popełnieniu przestępstwa drogowego, funkcjonariusze dokładnie sprawdzili dane mężczyzny. Ku ich zaskoczeniu w systemach informatycznych widniał zapis o dożywotnim zakazie prowadzenia wszelkich pojazdów, wydany w ubiegłym roku przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak to nie było wszystko. Mężczyzna był poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Miał on bowiem do odbycia blisko rok zastępczej kary pozbawienia wolności zgodnie z nakazem Sądu Rejonowego w Garwolinie. 40-latek został umieszczony w celi.

Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów za co można nawet na pięć lat trafić do więzienia. Zatrzymany najbliższe 364 dni spędzie w areszcie śledczym za poprzednie przewinienia, a o tym jaka kara go czeka za przestępstwa drogowe, zdecyduje sąd.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Zbyt małe kary są za jazde po alkoholu.

Jamjestjan
22-06-2022 11:25

Od nowego roku PISdy mają w planie zaliczać każdy wyrok do emerytury, czyli chłopina nie ma się co martwić kilka lat do emeryturki mniej;-)

Lolek
23-06-2022 09:22

Wydaje mi się że facet naprawdę chciał dobrze zrobił co w jego mocy mimo zakazu pojechał a te 0.33 to i po jabłkach mogło być w sumie to może jechał odbyć tę karę

Lolek
23-06-2022 09:35
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.