reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

12 2022

Budżet i wieloletnia prognoza finansowa powiatu grodziskiego przyjęte jednogłośnie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Powiat Grodziski/YouTubeBudżet i wieloletnia prognoza finansowa powiatu grodziskiego przyjęte jednogłośnie - Grodzisk News


Samorząd powiatu grodziskiego przyjął na ostatniej sesji rady budżet na 2023 rok, a także wieloletnią prognozę finansową. Radni w kwestii obu uchwał byli jednomyślni.


Najpierw przyjęto uchwałę zatwierdzającą dokument Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2023–2035. Rada w pełnym składzie jednomyslnie zagłosowała "za" – 21:0. Podobnie było z uchwałą budżetową – komplet radnych również zagłosował za jej przyjęciem. Przypomnijmy liczby w budżecie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Po stronie dochodów zapisano sumę ponad 149,9 mln zł, wydatki zaś mają wynieść przeszło 166,6 mln. Oznacza to deficyt w wysokości dokładnie 16,7 mln zł, która to kwota zostanie pokryta wolnymi środkami z budżetu powiatu oraz z zaciągniętego kredytu.

Z punktu widzenia mieszkańców tradycyjnie najważniejsza wydaje się rubryka inwestycyjna. W projekcie widnieje kwota 42,7 mln zł na różnego rodzaju inwestycje. Większą część tej puli pochłoną zadania drogowe. Wymieńmy kilka.

Budowa skrzyżowania drogi powiatowej z z drogą gminną w Chlebni wraz z rozbudową tej piewszej pochłonie 9,2 mln zł. Pięć milionów na kosztować rozbudowa ul. Słowika w miejscowości Zaręby w gminie Żabia Wola. Trzy miliony zapisano z kolei na budowę ul. Dębowej w Milanówku. Za milion w Kaskach powiat wybuduje chodnik dla pieszych na odcinku pomiędzy ulicami Rzeczną a Pałacową.

Inne kosztowne przedsięwzięcia to budowa lądowiska dla śmigłowców LPR-u na dachu Szpitala Zachodniego – koszt: prawie 6,5 mln zł, także dla szpitala przewidziano budowę sali operacyjnej za 4,4 mln zł. Ponadto prawie 4,9 mln zł pochłonie modernizacja systemu gazów medycznych – także w grodziskim szpitalu.

Cztery i pół miliona będzie kosztować bodowa systemu fotowoltaicznego na wiatach na parkingu przed starostwem przy ul. Dalekiej.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.