TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

09 2020

Budowa zachodniej obwodnicy ruszy w tym miesiącu


Grodzisk News


Budowa zachodniej obwodnicy ruszy w tym miesiącu - Grodzisk Newsreklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy. 27 sierpnia 2020 r. podpisano długo wyczekiwaną umowę na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego (więcej tutaj). To inwestycja, której realizacji nie mogli doczekać się mieszkańcy. Doprowadzenie do tego było niezwykle problematyczne dla grodziskich i wojewódzkich włodarzy, którzy musieli się mierzyć z licznymi trudnościami natury administracyjnej, związanymi m.in. z protestami niewielkiej grupy mieszkańców. Ale to już za nami. Teraz czekamy na budowę. Kiedy ona ruszy? Spółka STRABAG poinformowała na swojej stronie internetowej, że roboty ruszą jeszcze w tym miesiącu. ? Prace przy realizacji ponad 7-kilometrowego odcinka drogi rozpoczną się w drugiej połowie września 2020 r. i zostaną ukończone pod koniec 2022 roku ? informuje wykonawca. Do końca 2022 r. droga powinna być już otwarta dla ruchu, wtedy też przekonamy się, jak bardzo jej budowa wpłynie na ruch w samym Grodzisku, który zwłaszcza w godzinach szczytu (ale nie tylko) jest zakorkowany. ? Wyprowadzenie uciążliwego ruchu tranzytowego z miejskich ulic ma ogromne znaczenie dla ludzi i środowiska. Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego od wielu lat oczekiwali tej inwestycji, która zwiększy bezpieczeństwo i poprawi komfort życia. STRABAG jest bardzo zaangażowany w budowę infrastruktury drogowej i wybudował w Polsce już kilkaset kilometrów obwodnic, począwszy od obejść miejscowości Pniewy i Połupin oddanych do użytkowania pod koniec lat 90. Obecnie prowadzimy prace między innymi przy realizacji obwodnicy Łodzi, Kędzierzyna-Koźla, Tuchowa oraz Gostynia? ? mówi Piotr Laska, dyrektor Dyrekcji Północny Zachód i Centrum, STRABAG Sp. z o.o. Koszt budowy obwodnicy do 145 mln zł. 116 mln zł pokryje unijna dotacja. Za te pieniądze wybudowany zostanie 7,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła autostradowego ?Grodzisk Mazowiecki? do drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie Kałęczyna. Będzie to jednojezdniowa trasa z dwoma pasami ruchu i obustronnym poboczem. W ciągu zachodniej obwodnicy powstaną trzy obiekty mostowe, drogi serwisowe i rowerowe oraz pięć skrzyżowań (w tym trzy ronda). Na odcinku o długości około 1,6 km zostaną zainstalowane ekrany akustyczne, które mają zapewnić większy komfort okolicznym mieszkańcom.

Fot. Strabag
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Wreszcie rusza ta budowa! Po 2 dekadach czekana!!!
JSC


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.