27 08 2020

Umowa na budowę obwodnicy Grodziska podpisana!

27.08.2020, godz.: 16:53
Umowa na budowę obwodnicy Grodziska podpisana!
fot. GrodziskNews

27 sierpnia 2020 roku będzie ważną datą w najnowszej historii Grodziska. Oto dziś podpisano umowę na budowę zachodniej obwodnicy miasta. Inwestycję kosztem ponad 145 mln zł zrealizuje firma Strabag.

Budowa ma duże znaczenie komunikacyjne. Pozwoli na odciążenie centrum miasta poprzez przejęcie ruchu generowanego przez zjazd z autostrady A2. Inwestycja zakłada budowę trzech mostów nad drogą gruntową w pobliżu węzła autostradowego, nad torami kolejowymi oraz rzeką Mrowną.

Wybudowany zostanie 7,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła autostradowego „Grodzisk” do drogi województwa nr 579 na terenie Kałęczyna. W ciągu tej trasy zostanie przebudowana, infrastruktura podziemna i urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Powstaną też drogi dojazdowe. Planowany termin oddania inwestycji to koniec 2022 roku.

Całkowity koszt inwestycji to 145,5 mln zł, z czego 116 mln zł to środki unijne przyznane Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Warszawie przez samorząd województwa mazowieckiego.

– To największa inwestycja drogowa, jaką realizujemy na Mazowszu. W sumie w tym roku na drogi w regionie przeznaczyliśmy 460 mln zł. Chciałbym, aby prace przebiegały sprawnie i szybko, bo wiem doskonale, jak bardzo ta trasa jest oczekiwana przez mieszkańców – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

– Budowa obwodnicy jest warunkiem dalszego rozwoju Grodziska Mazowieckiego. Bez niej mielibyśmy problem ze „sprowadzaniem” do nas kolejnych firm, które w Grodzisku inwestują, a także nowych mieszkańców. Jedni i drudzy są nadzieją na przyszłość, a zablokowane korkami miasto po prostu odstrasza. Teraz to się zmieni, dlatego ośmielę się stwierdzić, że jest to najważniejszy dzień dla Grodziska Mazowieckiego od czasów uruchomienia u nas Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej – dodaje Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. `

💬︎ 3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Umowa na budowę obwodnicy Grodziska podpisana!”

  1. Jan pisze:

    Uważam, że korki w Grodzisku wcale nie zmaleją. Zmienić może jedynie południowa obwodnica. Ta jednak nigdy nie powstanie.

  2. Michu pisze:

    Gdzie są wszyscy krzykacze co nie wierzyli?

  3. Marcin pisze:

    Super wiadomosc ale wcześniej podawaliscie ze zostanie wybudowana w 18miesiecy – teraz napisaliście ze oddanie do końca 2022 – nagle wydłużyło się o kolejne 12 czyli w sumie 2,5roku zamiast 1,5 ?!? Zmiana w ostatniej chwili czy błąd w pierwszym lub tym artykule ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.