TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

28

12 2015

Budowa Park of Poland ruszy wiosną?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Jest szansa na to, że budowa parku rozrywki Park of Poland w okolicach Mszczonowa w końcu ruszy. Stanie się tak jeżeli planów nie pokrzyżują sprawy proceduralne.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Park of Poland to ma być pierwszy tak duży park rozrywki w Polsce i Europie Wschodniej. Inwestor wykupił pod tę inwestycję 200 ha ziemi. W pierwszym etapie zostanie wybudowany aquapark z mnóstwem atrakcji. Znajdą się tam m.in. basen w stylu wyspy tropikalnej, duża strefa zdrowia, centrum Galaxy z kompleksem zjeżdżalni dla gości od najmłodszych do młodzieży, a także dorosłych lubiących mocne wrażenia. Inwestorem jest Global City Holdings, znany z inwestowania w Polsce. Firma ta jest bowiem właścicielem sieci multipleksów Cinema City.

Wizualizacja_Park_of_Poland2

Budowa miała ruszyć w połowie roku, jednak do tej pory na tych terenach dzieje się niewiele. Wielu mieszkańców obawiało się, że plany budowy Park of Poland spotkał podobny los co mający powstać pod Grodziskiem Adventure World Warsaw. Władze Mszczonowa jednak uspokajają. ? Inwestycja ruszy na pewno, jak tylko uporamy się m.in. ze sprawami związanymi z decyzją środowiskową. Jest jednak szansa, że budowa ruszy już na wiosnę. Jeżeli tak by się stało to najpóźniej za dwa lata pierwsi goście odwiedzą nowy park wodny ? mówi nam Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa.

Aquapark powstanie na terenie około 20 ha. Wartość inwestycji jest szacowana na 100 mln euro.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.