reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

01

06 2021

Budowa obwodnicy okiem kierowcy [FOTO]


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsBudowa obwodnicy okiem kierowcy [FOTO] - Grodzisk News


Od kilku miesięcy trwa budowa zachodniej obwodnicy Grodziska. Dziś postanowiliśmy spojrzeć na inwestycję z perspektywy kierowców. Nie zmienia to faktu, iż budowa przebiega sprawnie i szybko.


reklama Grodzisk mazowiecki

Koszt budowy obwodnicy do 145 mln zł. 116 mln zł pokryje unijna dotacja. Za te pieniądze wybudowany zostanie 7,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła autostradowego "Grodzisk Mazowiecki" do drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie Kałęczyna.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Będzie to jednojezdniowa trasa z dwoma pasami ruchu i obustronnym poboczem. W ciągu zachodniej obwodnicy powstaną trzy obiekty mostowe, drogi serwisowe i rowerowe oraz pięć skrzyżowań (w tym trzy ronda). Na odcinku o długości około 1,6 km zostaną zainstalowane ekrany akustyczne, które mają zapewnić większy komfort okolicznym mieszkańcom.

– Obecnie prace cały czas toczą się przy nasypach, trwają też szeroko zakrojone roboty przygotowujące do budowy wiaduktu.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Wszystko ok, tyle to wiemy, ale może jakieś konkrety na ile są zaawansowane prace, może jakiś filmik lub zdjęcia z lotu ptaka

Drzewko
02-06-2021 04:51

Co to za obwodnica która będzie miała 5 skrzyżowań? Jeżeli 3 z nich to ronda to pozostałe pewnie ze światłami czyli znowu ryzyko korków. Według mnie to zwykła ulica a nie obwodnica.

Paweł
02-06-2021 11:12
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.