TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

01 2021

Brwinów dowiezie mieszkańców na szczepienia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBrwinów dowiezie mieszkańców na szczepienia - Grodzisk News


Brwinów uruchomił infolinię w sprawie dowozu osób z niepełnosprawnościami i wykluczonych i bez możliwości do punktu szczepień przeciwko COVID-19. Podawanie szczepionek seniorom powyżej 80. roku ruszy 22 stycznia, trzy dni później ma się rozpocząć szczepienie osób po „siedemdziesiątce”.


– Osobami uprawnionymi do skorzystania z możliwości dowiezienia do punktu szczepienia z miejsca zamieszkania są osoby, które zostały zapisane na szczepienie i mają wyznaczony jego termin, posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami lub są wykluczone transportowo – podał brwinowski magistrat. – Gmina będzie realizować przewozy transportem niespecjalistycznym i specjalistycznym  (dla osób na wózkach inwalidzkich) – dodaje.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W celu umówienia transportu osoba uprawniona może skontaktować się za pośrednictwem infolinii pod nr tel. 22 738 26 80 w godzinach pracy urzędu w poniedziałki od 8do 18.00; do wtorku do .-czwartku w godzinach 8–16 oraz w piątek od 8 do 14.
Informacje na temat szczepień dostępne są na stronie internetowej tutaj.

Są trzy możliwości zapisu na szczepienie:
1. Indywidualne Konto Pacjenta
2. Infolinia 989
3. Placówka Podstawowej Opieki Zdrowotnej
 
Od 15 stycznia na szczepienia będą mogli rejestrować się seniorzy powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia - osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.