TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

01 2023

Brwinów bliżej rozbudowy skrzyżowania na drodze 719


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Brwinów bliżej rozbudowy skrzyżowania na drodze 719 - Grodzisk News


Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę skrzyżowania w ciągu drogi wojewódzkiej nr 719. Inwestycja obejmie zatem ul. Obwodnica oraz ul. Kępińską w Brwinowie.


W ramach inwestycji, na którą to pozwolenie Brwinów uzyskał pod koniec 2022 roku, powstaną m.in.: sygnalizacja świetlna, pasy lewoskrętów, odcinki chodnika wraz z bezpiecznymi przejściami dla pieszych przez jezdnie ul. Obwodnica i ul. Kępińskiej, odcinek ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego, odwodnienie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–To był niezwykle trudny projekt, którego ciężar finansowy i koordynacyjny wzięliśmy na gminę Brwinów, wyręczając w tym zadaniu województwo mazowieckie. Prace projektowe zleciliśmy blisko 4 lata temu (w marcu 2019 r.), ale zbiegły się one ze zmianą rozporządzenia dotyczącego projektowania dróg i zmianą orzecznictwa, co wymusiło zmianę części pierwotnych rozwiązań projektowych) oraz wymagał mnóstwa uzgodnień i opinii – opisuje historię walki o inwestycję Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Zgodnie z porozumieniem zawartym przez gminę z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Warszawie i Samorządem Województwa Mazowieckiego Brwinów zobowiązał się do sfinansowania kosztów opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej, zaś województwo i MZDW do sfinansowania prac budowlanych. Zatem, teraz trzymajcie kciuki za to, żeby szybko udało się znaleźć ok. 2,5–3 mln zł w budżecie województwa na realizację tej inwestycji. – dodał Kosiński.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Niech dokończy ulice biskupicka dwa lata temu zrobił kawałek i zostawił a ludzie nogi łamią
Zolnierz


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.