18

12 2016

Bogoria przegrywa bój o Ligę Mistrzów, zagra w Pucharze ETTU

Bogoria przegrywa bój o Ligę Mistrzów, zagra w Pucharze ETTU - Grodzisk News

Początek spotkania wcale jednak nie zapowiadał porażki. W pierwszej singlowej grze Panagiotis Gionis, prezentujący w ostatnich tygodniach znakomitą formę, potwierdził swą dyspozycję i pewnie 3:1 w setach ograł brązowego medalistę ostatnich drużynowych mistrzostw świata Liama Pitchforda. W drugiej parze przy stole pojawili się Azjaci ? Gao Ning w barwach Bogorii i Chen Chien An po stronie gości z Francji. To Chen od początku prowadził grę. Zwyciężył w dwóch pierwszych partiach, choć grodziski obóz może żałować szczególnie drugiej odsłony przegranej przez Gao na przewagi. Nasz reprezentant wygrał jednak trzecią część i wydawało się może powrócić do meczu, ale w czwartm secie ponownie lepszy był rywali i zamknął meczy wynikiem 3:1.

W dużych punktach mieliśmy zatem remis, a do singlowej rywalizacji stanęli Daniel Górak oraz Quentin Robinot. Polak zdecydowanie jednak przegrał ten mecz w trzech setach i sytuacja Bogorii zrobiła się nieciekawa. Wtedy znów znakomicie zagrała Grek Panos Gionis, który w swym drugim pojedynku tego wieczoru ograł Chen Chien Ana 3:1. Tym samym o końcowym wyniku całego meczu i tym samym awansie jednej z drużyn do ćwierćfinału Ligi Mistrzów decydował ostatni pojedynek.

Po przeciwnych stronach stołu stanęli Gao Ning i Liam Pitchford. Azjata w Barwach Bogorii zaczął bardzo obiecująco ? od wygranej w pierwszym secie na przewagi 15:13. Nie prezentował jednak tego wieczoru najlepszej formy znamionującej niegdyś zawodnika z pierwszej dwudziestki światowego rankingu. Kolejne trzy partie padły łupem PItchforda, który wygrał to spotkanie i cały mecz dla swojej ekipy.

Bogoria odpadła z Ligi Mistrzów, ale dzięki trzeciemu miejscu w grupie zagra w rozgrywkach o Puchar ETTU. Jeszcze przed świętami podopieczni Tomasza Redzimskiego zagrają w lidze. 21 grudnia o godz. 18.00 podejmą Pogoń Lębork.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki-G.V Hennebont 2:3
Panagiotis Gionis ? Liam Pitchford 3:1 (13:11,12:10,9:11,11:2)
Gao Ning ? Chen Chien An 1:3 (6:11,10:12,11:7,5:11)
Daniel Górak ? Quentin Robinot 0:3 (10:12,3:11,9:11)
Panagiotis Gionis ? Chen Chien An 3:1 (13:11,11:4,7:11,11:3)
Gao Ning ? Liam Pitchford 1:3 (15:13,9:11,8:11,7:11)