04 02 2020

Bogoria po walce przegrywa w meczu na szczycie

04.02.2020, godz.: 17:05
Bogoria po walce przegrywa w meczu na szczycie
fot. bogoriagrodzisk.pl

Porażką grodziskiej Bogorii zakończył się wczorajszy mecz na szycie LOTTO Superligi. Nasi tenisiści stołowi ulegli Kolpingowi Frac Jarosław 1:3. Tym samym drużyna z Podkarpacia przeskoczyła Bogorię w tabeli ligowej.

Już przed meczem grodziszczanie spodziewali się bardzo trudnego boju, zwłaszcza że zawodnikom doskwierały urazy.  Z powodu kontuzji mięśnia czworogłowego nie mógł wystąpić Marek Badowski. Którego zastąpił utalentowany, ale mniej doświadczony Miłosz Redzimski. Na dodatek pod wpływem leków musiał grać tego mocno przeziębiony Panagiotis Gionis. Mimo to świetnie otworzył spotkanie dla naszej drużyny pokonując 3:1 byłego kapitana Bogorii Daniela Góraka. „Góra” został bardzo ciepło przyjęty przez grodziską publikę, która na powitanie nie szczędziła mu braw.

Później jednak humory kibicom pogorszyły wyniki kolejnych potyczek. Miłosz Rzdzimski, który w tej rundzie ligowej wygrał już singlowy pojedynek, tym razem miał o wiele trudniejsze zadanie. Po drugiej stronie stołu miał za rywala Chińczyka Han Qiyao. Zawodnik Kolpingu w tym sezonie ma indywidualny rekord 9 zwycięstw i tylko 2 porażek. Mimo że to gracz z Państwa Środka zaczął lepiej ów pojedynek, to Redzimski nie dawał wygraną, a o zwycięstwie Hana zadecydował dopiero piąty set.

Najwyższy poziom sportowy miała prawdopodobnie trzecia gra poniedziałkowego wieczoru. W niej Pavel Sirucek grający z liderem rankingu indywidualnego LOTTO Superligi Kou Leiem co i rusz pokazywali piękne wymiany. Choć ofensorem w tym pojedynku był popularny „Siru”, to Lei, skutecznie radził sobie na bloku i w kontrataku. W rezultacie to gracz z Jarosławia wygrał pojedynek w czterech setach. A victorię w całym spotkaniu zapewnił Han Qiyao, który pewnie pokonał Gioniosa, wyraźnie niebędącego sobą przez chorobę.

Tak czy owak liderem tabeli został zespół z Podkarpacia, a Bogoria traci do niego trzy punkty. Ma ich tyle samo, co Dekorglass Działdowo. – Przed naszymi zawodnikami w tym tygodniu jeszcze dwa spotkania. Pojutrze zagrają na wyjeździe z Baltą Gdańsk, zaś w niedzielę w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a z 3S Polonią Bytom. Początek tego meczu o godzinie 16. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy – zachęcają ludzie z klubu.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata