15 05 2019

Benedykciński: W ciągu dwóch tygodni przetarg na nowy ratusz

15.05.2019, godz.: 19:22
Benedykciński: W ciągu dwóch tygodni przetarg na nowy ratusz
fot. grodzisk.pl

Burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński zapowiedział w rozmowie z nami, iż w ciągu dwóch tygodni gmina zamierza ogłosić przetarg na budowę nowego i nowoczesnego budynku ratusza w sąsiedztwie odrestaurowanej Willi Niespodzianka.

O tym, że gmina planuje budowę nowego ratusza przy zabytkowej Willi Niespodzianka pisaliśmy już w 2015 roku. Od tego czasu istniejąca budowla zyskała zupełnie nowe, bardzo atrakcyjne oblicze. Funkcjonuje w pełnej krasie od końca 2017 roku, toteż kwestią czasu wydawało się, kiedy magistrat rozpocznie przygotowania do budowy ratusza.

Pierwszym sygnałem, że stanie się tak w 2019 roku było umieszczenie inwestycji w tegorocznym budżecie. Gmina zabezpieczyła 4 mln zł i należy się spodziewać, że w kolejnym roku te nakłady bedą jeszcze wyższe.

– W ciągu najbliższych dwóch tygodni powinniśmy ogłosić przetarg na budowę ratusza w sąsiedztwie Niespodzianki – zapowiada burmistrz Benedykciński. – Bardzo chcemy, aby nowy budynek urzędy był gotowy jako prezent na Gwiazdkę dla mieszkańców w 2020 roku – dodaje włodarz.

Jak wynika z opracowań projektowych budynek będzie nowoczesny, w pełni przeszklony i połączony z Willą Niespodzianka. Zostanie wybudowany w formie półkola i będzie otaczał zabytkową willę.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.