TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

11 2023

Będzie plac zabaw i siłownia plenerowa w Maryninie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne1 - Grodzisk News


Grodzisk zamierza wybudować w Maryninie plac zabaw wraz z siłownią plenerową. Niedawno rozpoczął poszukiwanie wykonawcy tego przedsięwzięcia.


Obiekt ma stanąć na działce przy ul. Cienistej w Maryninie. Przetarg obejmuje budowę placu zabaw z boiskiem do siatkówki, siłownią zewnętrzną oraz altaną wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Będzie zatem także strefa bezpieczeństwa wokół urządzeń, dojścia, chodnikami, zielenią i tak zwaną małą architekturą.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na placu zabaw zainstalowane zostaną zarówno zabawki dla dzieci, jak i przyrządy do ćwiczeń fizycznych. W części zabawowej znajdą się m.in. piaskownica, podwójna huśtawka wahadłowa, plaster miodu, służący dzieciom do wspinaczki, karuzela.

Jeśli zaś chodzi o przyrządy dla sympatyków siłowni plenerowej to będą mogli skorzystać z dwuczęściowego wyciągu do ćwiczenia górnych partii ciała, na placu stanie również przyrząd zwany surferem do wzmacniania z kolei mięśni nóg, pośladków i brzucha. Będzie również urządzenie typu "biegacz", które w istocie nawiązuje do ruchów wykonywanych podczas biegania na bieżni elektrycznej lub orbitreku. Znajdzie się tam też wioślarz.

Co ważne dla bezpieczeństwa małych i dużych użytkowników obiektu, na całej powierzchni leżeć będzie tzw. nawierzchnia bezpieczna. Firma wyłoniona w przetargu ogrodzi cały teren – lub wymieni istniejące ogrodzenie – i obsieje go zielenią, zatroszczy się o odprowadzenie wód opadowych z placu. Zamontuje również ławki i kosze na śmieci.

Na tzw. powierzchni biologicznie czynnej pojawią się trawniki. Całość będzie oświetlona.

Z specyfikacji przetargowej wiemy, że inwestycja ma być gotowa w pięć miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.