reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

11

05 2023

Barak przy pl. Króla Zygmunta Starego do rozbiórki, trzy inne budynki do przebudowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.pl1 - Grodzisk News


W ramach poprawy estetyki centrum Grodziska samorząd chce przeprowadzać sukcesywne liftingi starych i podniszczonych budynków. Tak też będzie w przypadku trzech kamienic przy pl. Króla Zygmunta Starego pod numerami 13, 14, 15. Miasto czeka już na oferty w przetargu na przebudowę i rozbudowę obiektów.


W przetargu prócz gruntownej odnowy oblicza trzech budynków uwzględniono również likwidację pomieszczenia gospodarczego na podwórzu. Budynki wykonane w technologii tradycyjnej i podlegają ochronie konserwatora zabytków pierwszego stopnia. To jedna trzykondygnacyjna budowla i dwie dwukondygnacyjne z poddaszami.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Budynki zostaną ocieplone, a ponadto w grę wchodzą remonty wnętrz i elewacji, wymiany dachów, wymiany schodów zewnętrznych i wewnętrznych. W całości wymieniona zostanie również stolarka okien i drzwi.

Odnowione będą także balkony kamienic. Wykonawca wymieni całkowicie instalację kominową, a lokale mieszkalne zostaną rozplanowane w nowym porządku.

Przebudowa zostanie przeprowadzona na podstawie wcześniej wykonanego projektu przez firmę Modern Eko Wojciech Świerczyński z Częstochowy.

Termin wykonania inwestycji jest długi, bo opiewa na 26 miesięcy od daty wybrania firmy budowlanej.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.