reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

09 2023

Bakterie coli w otrębuskim wodociągu. Woda nie nadaje się do picia bez przegotowania


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBakterie coli w otrębuskim wodociągu. Woda nie nadaje się do picia bez przegotowania - Grodzisk News


Dziś rano przedsiębiorstwo wodociągowe w Brwinowie opublikowało niepokojący komunikat. W wodociągu zasilającym mieszkańców Otrębus sanepid wykrył obecność bakterii z grupy coli. Oznacza to, że wody nie wolno spożywać po nalaniu prosto z kranu. Trzeba ją uprzednio przegotować.


Z komunikatu sanepidu wynika, że wykryte stężenie bakterii w wodzie sprawia, iż "woda z wodociągu publicznego w Brwinowie, w strefie zasilania w miejscowości Otrębusy nie nadaje się do spożycia".

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Musi więc koniecznie zostać wcześniej przegotowana.

Bakterie coli w otrębuskim wodociągu. Woda nie nadaje się do picia bez przegotowania - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Szkoda,że w wiadomości nie zawarto informacji, że mieszkańcu dowiedzieli się o skażonej wodzie z kilkudniowym opóźnieniem.
Komunikat został wydany przez sanepid 08.09.2023 - nie byliśmy o tym poinformowani,a pierwsze informacje docierały do mieszkańców drogą pantoflową w dniu 11.09.2023. Dopiero po interwencjach mieszkańców telefonach do sanepidu, wodociągów, urzędu gminy, zaczęły pojawiać się pierwsze informacje porozrzucane trochę na stronach urzędów, na stronach FB w odpowiedzi na zapytania co niektórych ludzi.Nagle panika, wody nie wolno pić nawet przegotowanej, nie wolno się w niej myć, myć naczyń etc., Można ją tylko spuszczać w toalecie. 11.09. godzina 15-16 e-mail z BPWiK o skażeniu, przejazd samochodu informujący przez megafon o postawionych beczkowozach.TERAZ TO TROCHĘ ZA PÓŹNO. PRZEZ TRZY DNI NIEŚWIADOMIE KORZYSTALIŚMY ZE SKAŻONEJ WODY. Totalny brak poszanowania naszego zdrowia, dezinformacja,brak szybkiego reagowania był i jest porażający.BRAK SŁÓW.

EK
12-09-2023 09:16

Tylko swoje małe podszafkowe oczyszczalnie wody kranowej mogą temat zagrożenia bakteriami w wodzie pitnej rozwiązać raz na zawsze. Szukajcie: "Przefiltruj sobie wodę" na Facebooku. Pomogę.

Przefiltruj sobie wodę
12-09-2023 12:04
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.