20 08 2020

Aleja Sadowa za 350 tysięcy złotych

20.08.2020, godz.: 15:10
Aleja Sadowa za 350 tysięcy złotych
fot. Pixabay

Grodziski magistrat firmie Efekt z Warszawy powierzy przebudowę alei Sadowej w Książenicach. To rezultat rozstrzygniętego niedawno postępowania.

W powtórzonym przetargu na przebudowę al. Sadowej w Książenicach udział wzięło sześć firm chętnych do podjęcia się tej inwestycji. Oferty wszystkich przedsiębiorstw mieszczą się w kwocie zakładanej przez grodziski magistrat.

Poprzedni przetarg, choć oferty także mieściły się w budżecie inwestycji, został unieważniony, gdyż urzędnicy nie uwzględnili jednej oferty, która wpłynęła przed upływem wymaganego terminu. Zgodnie z prawem przetargowym postępowanie trzeba było ogłosić ponownie.

Za drugim podejściem wszystko było już w porządku, a wybrana została najkorzystniejsza cenowo oferta firm P.P.U.H. Efekt z Warszawy. Przebuduje na drogę kosztem dokładnie 349,7 tys. zł.

Tymczasem kilka słów o samej budowie. Al. Sadowa to droga łącząca Książenice z Owczarnią. Inwestycja obejmie wykonanie nakładki asfaltowej na odcinku 610 m z wykorzystaniem istniejącej nawierzchni z kruszyw jako podbudowa oraz utwardzenie nawierzchni poboczy kruszywem kamiennym. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje obsługę geodezyjną, zabezpieczenie terenu robót, tymczasową i stałą organizację ruchu, wykonanie dokumentacji powykonawczej.

Droga ma być gotowa do końca października tego roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.