10 05 2019

Olszowa do przebudowy. Zapewni dojazd do Akademii Legii

10.05.2019, godz.: 16:46
Olszowa do przebudowy. Zapewni dojazd do Akademii Legii
Fot. Pixabay

Grodziski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę al. Olszowej w Książenicach. Droga ma być gotowa najpóźniej w listopadzie.

Al. Olszowa to droga łącząca grodziską gminę z gminą Nadarzyn. Biegnie ona od ronda w Książenicach do miejscowości Urzut. Droga na 350-metrowym fragmencie na nawierzchnię asfaltową, a na pozostałym 1700-metrowym – nawierzchnię gruntową. Jednak jeszcze w tym roku droga ma zostać przebudowana. Ma to związek z budową Akademii Legii Warszawa. – W jej pobliżu swój ośrodek wybuduje Legia. Jeżeli rozpocznie prace, to my w ramach porozumienia ze stołecznym klubem wybudujemy drogę dojazdową – mówił nam w kwietniu 2016 r. Stanisław Olkowski, kierownik Inwestycyjno-Technicznej Obsługi Miasta w Grodzisku Mazowieckim.

Stołeczny klub na początku kwietnia tego roku wystartował z budową więc i grodziski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę drogi. Inwestycja zakłada m.in. rozbiórkę starej nawierzchni asfaltowej, usunięciu kolidujących drzew, profilowaniu rowów wykonanie podbudowy oraz ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej dla jezdni, chodników i zjazdów do posesji, a także wykonania oznakowania pionowego i poziomego.

Jak napisano w dokumentacji projektowej, „przez wykonanie chodników oraz nawierzchni jezdni zostaną poprawione parametry użytkowe drogi przez co zostanie zapewniona poprawa bezpieczeństwa użytkowników ruchu”.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 30 listopada tego roku. Inwestycja została zgłoszona do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2019.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata